Katamarani Pula-Benetke

 

Razdalja med mestoma je okoli 130 km, vožnja pa traja okoli 3,5 h v eno smer. Po prihodu se v najlepšem mestu na svetu ostane do pet ur. Več o ogledu in načrtu gibanja po Benetkah.

Julija in avgusta vozijo katamarani iz Pule v Benetke vsak torek, sredo, četrtek, petek, soboto in nedeljo. Sezona voženj iz Pule se začne v prvi polovici junija in konča v prvi polovici septembra. Od aprila do junija in od polovice septembra do prve polovice oktobra je mogoče z ladjo potovati iz Poreča ali Rovinja. V tem primeru so organizirani avtobusni transferji iz Pule do ladje in nazaj.

V nekaterih primerih, za goste, ki gredo v Benetke in nazaj isti dan, je možen brezplačen transfer z avtobusom iz Medulina, Pule in Fažane. Gostje, ki prihajajo sami, morajo priti na carinski pomol v Puli. (GPS koordinate so: latituda: 44.87466, longituda: 13.848159.) Najbližji naslov, ki ga prepoznava GPS navigacija je ulica Riva 24, 52100 Pula, oddaljen pa je okoli 100 m od carinskega pomola. Razdalja do parkirišča (ulica Riva) je okoli 150 m. To parkirišče je zelo blizu, nahaja se blizu Arene, a je precej drago, cena znaša 8 kn na uro.
V Puli ne obstaja trajekt za prevoz avtomobilov proti Italiji, zato lahko potniki uporabljajo opisane linije tudi za prevoz v eno smer. Posebej za potnike, ki potujejo iz Italije na Hrvaško na ta način, je pristanišče vkrcanja terminal San Basilio v Benetkah.

V letu 2019 je v Benetkah uvedena posebna pristojbina za pohodnike (od 2,5 do 10 evrov), ki ni vključena v ceno.

Sledita ocena urnika in cena, izdelana na osnovi urnika iz leta 2018. Končne cene in urniki morajo biti potrjeni pred potovanjem! Obstajata dve različici:

 

Enodnevni izleti v Benetke z ladjo San Frangisk

 

Ta izlet je načrtovan za vsak torek, z odhodom ob 08:00 (check-in 7:30), v obdobju od 4. junija do 17. septembra, vsak petek od 21. junija do 30. avgusta, vsako sredo od 3. julija do 28. avgusta in vsako nedeljo od 7. julija do 25. avgusta 2019. Lastnik ladje in organizator tega potovanja je podjetje Venezialines.

Opis ladje

Ladja San Frangisk je dolga 35,20, široka pa 11,5 m. Maksimalna hitrost je 50 vozlov, ima štiri WC-ja, bar, ki nudi toplo, hladno brezalkoholno, kot tudi alkoholno pijačo, in preproste jedi kot so rogljiček, sendvič, čokolada i sladkarije. Izdelana je na Norveškem z izletniškim namenom in opremljena s sodobnimi napravami za navigacijo. Popolnoma je klimatizirana, pogon z dvema motorjema po 2550 KM in konstrukcija na zračni blazini pa zagotavljata hitrost in stabilnost.

Načrt izleta:

Katamaran San Frangisk 07:30 vstopna kontrola (Check-in, carinski pomol Pula).
08:00 odhod.
11:15 prihod v Benetke, približno 30 minut z vodičem in prosti čas za ogled.
16:45 vstopna kontrola (Check-in, pristanišče San Basilio).
17:15 odhod.
20:30 povratek na začetno točko.

Cena: 550 HRK za odrasle, otroci od 4. do 14. leta v spremstvu dveh odraslih oseb so del družinskega paketa, otroci do 4. leta brezplačno. V družinskem paketu v 7. in 8. mesecu eden otrok potuje brezplačno, za ostale se plača 50 %, drugače pa dva otroka potujeta brezplačno, za ostale se plača 50 %.

Cena vključuje strokovnega vodiča v hrvaškem, nemškem in angleškem jeziku. Hrana in pijača nista vključeni. Lokalni transfer z avtobusom je brezplačen. Standardni časi odhoda avtobusa iz Medulina: avtokamp Kažela 6:15, Hotel Belvedere 6:15, Hotela Holiday in Park Plaza Medulin 6:20, avtokamp Medulin 6:25, Agencija Globus in Hotel Arcus 6:30. Iz Pule so časi: Pješčana Uvala 6:55, Punta Verudela 7:05, Zlatne Stijene 7:10, Mladinski hostel 7:10, Hotel Pula 7:10, avtokamp Stoja 7:15, Duga Uvala 6:40, Premantura 6:45, Banjole (center) 6:50, Banjole (kamp Indije) 6:55, (Fažana) avtokamp Bi Village 7:05.

Pri vožnji v eni smeri je cena podvržena spremembam in znaša od 460 do 565 HRK v juniju in septembru ter od 505 do 645 HRK v juliju in avgustu. Natančen znesek cene je odvisen od zapolnitve in ga je mogoče dobiti na zahtevo. Lokalni transfer z avtobusom ni na voljo.

Prtljaga je lahko ročna (maksimalne dimenzije 56 cm x 45 cm x 25 cm) in ima lahko maksimalno maso do 10 kg. Hišni ljubljenčki morajo imeti potne dokumente. Cena izleta zanje znaša 75 HRK, prijava pa je obvezna. Cena prevoza koles je prav tako 75 HRK, ob obvezni prijavi.

 

Enodnevni izleti v Benetke z ladjo Adriatic Jet

 

Potovanje s katamaranom Adriatic Jet poteka vsak četrtek, z odhodom ob 07:30 (check-in 7:00), v obdobju od 6. junija do 26. septembra, vsak torek, od 11. junija do 10. septembra, vsako soboto, od 15. junija do 21. septembra in vsako nedeljo od 4. avgusta do 24. avgusta 2019. Lastnik ladje in organizator potovanja je podjetje Atlas.

Opis broda

Ladja Adriatic Jet je dolga 42,30, široka pa 10,6 m. Maksimalna hitrost znaša 36 vozlov, ima štiri ženska, dva moška in en WC za invalide. Na ladji je bar, ki nudi tople in hladne ter brezalkoholne kot tudi alkoholne pijače in enostavno hrano kot je rogljiček, sendvič, čokolada in sladoled. Izdelana je v Franciji in opremljena s sodobnimi napravami za navigacijo. Je popolnoma klimatizirana, pogon z dvema motorjema po 3085 KM in posebna konstrukcija trupa pa zagotavljata hitrost in stabilnost.

Načrt izleta:

Katamaran Adriatic-Jet, San Basilio, Venecija. 07:00 vstopna kontrola (Check-in, carinski pomol Pula).
07:30 odhod.
11:00 prihod v Benetke, približno 30 minut z vodičem in prosti čas za ogled.
16:30 vstopna kontrola (Check-in, pristanišče San Basilio).
17:00 odhod.
20:30 povratek na začetno točko.

Cena: 520 HRK za odrasle, otroci do 14 let 50 %, otroci do sedem let brezplačno.
Cena vključuje strokovnega vodiča v hrvaškem, nemškem in angleškem jeziku. V primeru, da je prijavljenih več kot 20 potnikov, je možno tudi vodenje v poljskem ali francoskem jeziku. Hrana in pijača nista vključeni. Lokalni transfer z avtobusom stane 35 HRK za odrasle. Časi odhoda iz Medulina so: avtokamp Kažela, hoteli Belveder, Holiday in Sensimar, avtokamp Medulin in agencija Globus ter hotel Arcus ob 6:00. Odhoda iz Banjol izpred hotelov Del-Mar in Centinera sta u 6:15. V Puli potekajo odhodi z obvoznice (Discount Roto/Bar Cuba Libre) ob 6:25, recepcije Resorta Horizont ob 6:30 in Punta Verudele ob 6:35. Odhodi iz Fažane so z avtobusne postaje in recepcije avtokampa Bi-Village ob 6:55.

Pri tej varianti je cena v eni smeri nekoliko nižja, fiksna in znaša 485 HRK za odrasle. Prav tako je takrat možen lokalni transfer z avtobusom, po ceni 35 HRK.

Prtljaga lahko sestoji iz enega prijavljenega večjega kosa in ročne prtljage (maksimalne dimenzije 56 cm x 45 cm x 25 cm), maksimalne mase do 10 kg. Hišni ljubljenčki morajo imeti potne dokumente, prijava je obvezna. Za prevoz koles je prijava prav tako obvezna.

Kako bukirati?

  • Za obe ladji lahko pošljete povpraševanje prek e-maila. Pošljemo vam ponudbo, prek katere lahko vplačate celoten znesek ali kavcijo vnaprej, preostanek pa v gotovini, ob odhodu ladje. Za prijavo tega izleta, je za vsakega potnika agenciji nujno poslati naslednje podatke: ime in priimek, datum rojstva, narodnost in številko dokumenta, s katerim potujete.

Potniške karte (voucherji) se lahko natisnejo ali pa so v elektronski obliki.

Za orientacijo so podane cene za leto 2019. Vse končne cene in urnik bodo poslani na vašo zahtevo.

 

Most vzdihov.Gondole.Doževa palača.Maska 1.

Maske.Gondole.Kanal Grande.Benetke


Za več informacij o izletih iz Pule, pošljite e-mail ili pokličite (WhatsUp, Viber i FaceTime) Renatu na 003859485604 ili Nenada na 0038598232083. Splošni pogoji potovanja so tukaj.