Istria-Wenecja łodzią: wycieczki i przejazdy w jedną stronę

Warunki, opis wycieczki i celu podróży

Warunki podróży

Ponieważ Chorwacja nie należy do unii Schengen, turyści przechodzą przez kontrolę policyjną i celną na granicy państwowej: wymagany paszport / dowód osobisty! Do rezerwacji potrzebne są następujące informacje: imię i nazwisko, data urodzenia, narodowość, płeć, numer dokumentu podróży (paszportu lub dowodu osobistego).

Rodzaje podróży między Wenecją a Istrią

Jednodniowa wycieczka jest możliwa tylko z Chorwacji, a wycieczki w jedną stronę mogą odbywać się w obu kierunkach. W Wenecji porcie załadunku jest Terminal San Basilio, i na chorwackiej stronie są pomosty celne w Umagu, Poreču, Rovinju i Puli. Ceny (w jedną stronę) na 2023 r. wyniosą od 66 do 92 €, w zależności od konkretnej daty i linii. Możemy również pomóc Ci znaleźć autobus lub taksówkę w Chorwacji po przyjeździe łodzią.

Opis wycieczki z przewodnikiem po Wenecji

Plan ruchu grupie od portu do Placu Świętego Marka podczas wizyty w Wenecji.Wenecja można dotrzeć statkiem prędkości, od wybrzeża Istrii. Wycieczki statkiem są preferowane, ponieważ jest łatwiejszy, szybszy i często taniej jest przyjechać w Wenecji przez morze. Najmniejsza odległość do Istrii jest około 102 km i łodzią trwa około 3 godziny w jedną stronę. Łódź posiada pełne wyposażenie, air-codition, bar. Pobyt w Wenecji trwa od 5 do 6 godzin. Powrót w godzinach wieczornych. Doskonałym przewodnikiem na łodzi i pierwsze 40 minut w mieście, podczas spaceru do St. Marco Piazza, jest zapewniona w języku angielski/niemiecki (polski opcjonalnie - dla grupy 20 lub więcej osób, organizator podróży zapewni polskiego przewodnika turystycznego). Grupa porusza się pieszo z portu wysiadania San Basilio, przecina Canal Grande przez Ponte dell'Accademia i kończy na Placu Świętego Marka (Piazza San Marco).
Opcjonalnie można zamówić przejażdżki gondolą, obiad i taksówką łódź. Przegląd podstawowych informacji o mieście, terminów spotkań, atrakcje turystyczne itp. będą miały już pasażerów podczas jazdy do Wenecji.

Wenecja

Historyczne centrum rozciąga się na 118 wyspach i znajduje się w lagunie, która jest między ujściami rzeki Po i Piave na południu do północy. Wniesiona przez materiał rzek jest piasek, a zatem wiele budynków są zbudowane, wstawiony na podstawie dębów, które były w piasku i błocie. Jest to unikalna metoda budowy. Wyspy są oddzielone kanałami, są połączone ze sobą za pomocą mostków. Tak więc, zabytkowego miasta Wenecja to miasto w wodę.
Nazwa pochodzi od starożytnego ludu Wenedów, które zamieszkiwały ten region, jak z dnia 10 wieku pne. Miasto było w przeszłości stolicą Republiki Weneckiej. Wenecja jest znany jako Królowa Adriatyk, Miasto z wody, miastem mostów, pływające miasto i Miasto Kanały. Pisarzy i dziennikarzy określił je jako bez wątpienia najpiękniejsze miasto zbudowane przez człowieka lub jeden z najbardziej romantycznych miast Europy.
Wenecja była zaawansowana cywilizacja, co pokazuje najlepszy historyczny fakt, że już w roku 960 **, doża Wenecji Pietro IV Candiana na Zgromadzenie Narodowe zatwierdziło ustawę zakazującą handlu niewolnikami.
Wenecja znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO od 1987 roku. Masz bardzo często miał inspirujący wpływ na artystów, a Wenecja jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast przez turystów.

Styl architektoniczny jest bogata i zróżnicowana, z wielu atrakcji, takich jak Bazylika Świętego Marka, Grand Canal, and the Piazza San Marco, mostu Rialto. Ponadto, istnieje sławny muzea i galerie, like Cà Pesaro Museum of Modern Art and the Museum of Oriental Art, Peggy Guggenheim Museum-Venice i wiele innych.
Dziś Wenecja jest również ważnym centrum mody i zakupów we Włoszech, istnieją Louis Vuitton i Ermenegildo Zegna flagowe sklepy, a także wiele innych. I wzdłuż mniej luksusowych ulic handlowych, znajdą Państwo również wiele eleganckich okazje tekstylnych. Dla turystów, najbardziej ulubiona to produkty ze szkła Murano i masek karnawałowych.
Miasto jest obsługiwane przez międzynarodowego lotniska Marco Polo International Airport i Treviso Airport z lotniska w Treviso, 30 km od Wenecji i jest obsługiwana przez pociągi regionalne i krajowe.

** Źródło: Wikipedia.

Organizatorzy podróży

Organizatorami wycieczek są: "Kompas d.o.o.", M. Vlašića 20, 52440 Poreč oraz "Venezialines d.o.o.", Zagrebačka 7, 52440 Poreč. Ceny i warunki podróży są przez nich ustalane.

Regulacje w związku z epidemią COVID-19 (od 1.1.2023 bez limitu)

Od 2021 roku, (nie jest już wymagany od 1.6.2022) wszyscy pasażerowie powyżej 5,99 roku życia muszą załączyć jeden z tych dokumentów:

  • zaświadczenie o szczepieniu (należy przedstawić potwierdzenie otrzymania drugiej dawki szczepionki COVID-19 lub pierwszej dawki od Johnson & Johnson ponad 14 dni temu),
  • zaświadczenie o chorobie w ciągu 6 miesięcy,
  • test PCR nie starszy niż 72 godziny lub szybki test antygenowy (RAT) dla COVID-19 nie starszy niż 48 godzin Dostępne testy.

Dokumenty te zostaną sprawdzone przy wejściu na statek (odprawa) oraz po przybyciu do Włoch.
Inne obowiązki:

  • wypełnij formularz (nie jest już wymagany od 1.5.2022) wjazdowy do Włoch,
  • podczas pływania łodzią maski są wymagane dla wszystkich powyżej 7 roku życia.

Most Westchnień w Wenecji.Gondole.Pałac Dożów.Rialto.

Maski karnawałowe.Gondole.Canal Grande.W dokach Wenecji.