Istria-Wenecja łodzią: wycieczki i przejazdy w jedną stronę

Warunki, opis wycieczki i celu podróży

Warunki podróży

Mimo że Chorwacja jest członkiem strefy Schengen, turyści przechodzą kontrolę policyjną i celna na granicy państwowej. Do wycieczki wymagany paszport / dowód osobisty! Do rezerwacji potrzebne są następujące informacje: imię i nazwisko, data urodzenia, narodowość, płeć, numer dokumentu podróży (paszportu lub dowodu osobistego).

Opłata turystyczna za wstęp do Wenecji (bilet wstępu) nie jest wliczona w cenę. Od roku 2024 miasto Wenecja wprowadziło opłatę za wstęp do Wenecji w wysokości 5,00 € od osoby. Opłata jest obowiązkowa dla wszystkich osób powyżej 13,99 roku życia. Podróżni, którzy nie wchodzą do starego miasta, nie są zobowiązani do zakupu biletu wstępu. Terminy, w których należy uiścić tę opłatę, to: od 25 kwietnia do 3 maja, wszystkie soboty i niedziele w maju oraz wszystkie soboty i niedziele od 8 czerwca do 14 lipca. Kliknij ten link, aby zobaczyć kalendarz terminów, w których należy uiścić opłatę. Kliknij ten link, aby dokonać zakupu biletu wstępu online. Dla wszystkich innych terminów nie ma konieczności płacenia opłaty turystycznej.

Przyznajemy 20% zniżki na wypady z Rovinja do 20 maja oraz na wypady z Poreča do 14 maja 2024 roku

Rodzaje podróży między Wenecją a Istrią

Jednodniowa wycieczka jest możliwa tylko z Chorwacji, a wycieczki w jedną stronę mogą odbywać się w obu kierunkach. W Wenecji porcie załadunku jest Terminal San Basilio. Na chorwackiej stronie są pomosty celne w Umagu, Poreču, Rovinju i Puli. Ceny zależą od daty i trasy. W 2024 roku jednokierunkowe podróże kosztują od 74 do 89 euro, podczas gdy jednodniowe wycieczki (powroty) wahają się od 80 do 95 euro. Możemy również pomóc Ci znaleźć autobus lub taksówkę w Chorwacji po przyjeździe łodzią.

Opis wycieczki z przewodnikiem po Wenecji

Plan ruchu grupie od portu do Placu Świętego Marka podczas wizyty w Wenecji.Wenecja można dotrzeć statkiem prędkości, od wybrzeża Istrii. Wycieczki statkiem są preferowane, ponieważ jest łatwiejszy, szybszy i często taniej jest przyjechać w Wenecji przez morze. Najmniejsza odległość do Istrii jest około 90 km i łodzią trwa około 3 godzin w jedną stronę. Łódź posiada pełne wyposażenie, klimatyzację, bar. Pobyt w Wenecji trwa od 5 do 6 godzin. Powrót w godzinach wieczornych. Doskonałym przewodnikiem na łodzi i pierwsze 40 minut w mieście, podczas spaceru do St. Marco Piazza, jest zapewniona w języku angielski/niemiecki (polski opcjonalnie - dla grupy 20 lub więcej osób, organizator podróży zapewni polskiego przewodnika turystycznego). Grupa porusza się pieszo z portu wysiadania San Basilio, przecina Canal Grande przez Ponte dell'Accademia i kończy na Placu Świętego Marka (Piazza San Marco).
Opcjonalnie można zamówić przejażdżki gondolą, obiad i taksówką łódź. Przegląd podstawowych informacji o mieście, terminów spotkań, atrakcje turystyczne itp. będą miały już pasażerów podczas jazdy do Wenecji.

Wenecja

Historyczne centrum rozciąga się na 118 wyspach i znajduje się w lagunie, która jest między ujściami rzeki Po i Piave na południu do północy. Wniesiona przez materiał rzek jest piasek, a zatem wiele budynków są zbudowane, wstawiony na podstawie dębów, które były w piasku i błocie. Jest to unikalna metoda budowy. Wyspy są oddzielone kanałami, są połączone ze sobą za pomocą mostków. Tak więc, zabytkowego miasta Wenecja to miasto w wodę.
Nazwa pochodzi od starożytnego ludu Wenedów, które zamieszkiwały ten region, jak z dnia 10 wieku pne. Miasto było w przeszłości stolicą Republiki Weneckiej. Wenecja jest znany jako Królowa Adriatyk, Miasto z wody, miastem mostów, pływające miasto i Miasto Kanały. Pisarzy i dziennikarzy określił je jako bez wątpienia najpiękniejsze miasto zbudowane przez człowieka lub jeden z najbardziej romantycznych miast Europy.
Wenecja była zaawansowana cywilizacja, co pokazuje najlepszy historyczny fakt, że już w roku 960 **, doża Wenecji Pietro IV Candiana na Zgromadzenie Narodowe zatwierdziło ustawę zakazującą handlu niewolnikami.
Wenecja znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO od 1987 roku. Wenecja jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast turystycznych i bardzo często wywiera inspirujący wpływ na artystów.

Styl architektoniczny jest bogata i zróżnicowana, z wielu atrakcji, takich jak Bazylika Świętego Marka, Canal Grands, Piazza San Marco, mostu Rialto. Ponadto, istnieje sławny muzea i galerie, jak "Cà Pesaro - Galleria Internazionale d’Arte Moderna", "Museo d’Arte Orientale", "Peggy Guggenheim Museo" i wiele innych.
Dziś Wenecja jest również ważnym centrum mody i zakupów we Włoszech, istnieją Louis Vuitton i Ermenegildo Zegna flagowe sklepy, a także wiele innych. I wzdłuż mniej luksusowych ulic handlowych, znajdą Państwo również wiele eleganckich okazje tekstylnych. Dla turystów, najbardziej ulubiona to produkty ze szkła Murano i masek karnawałowych.
Miasto jest obsługiwane przez międzynarodowego lotniska Marco Polo International Airport i Treviso Airport z lotniska w Treviso, 30 km od Wenecji i jest obsługiwana przez pociągi regionalne i krajowe.

** Źródło: Wikipedia.

Organizatorzy podróży

Organizatorami wycieczek są: "Kompas d.o.o.", M. Vlašića 20, 52440 Poreč oraz "Venezialines d.o.o.", Zagrebačka 7, 52440 Poreč. Ceny i warunki podróży są przez nich ustalane.

Most Westchnień w Wenecji.Gondole.Pałac Dożów.Rialto.

Maski karnawałowe.Gondole.Canal Grande.W dokach Wenecji.