Rejsy statkiem z Poreča

Na tej stronie znajdują się opisy wycieczek statkiem (z cenami) z Poreča. Dostępne terminy oraz linki do mapy Google z miejscem wyjazdu można uzyskać, naciskając przycisk: „Rezerwacja online”. Również na końcu strony podane są adresy doków i parkingów.

Rejsy statkiem do Rovinja (piknik rybny )

Rejsy statkiem do Rovinja.Zwykły harmonogram zaczyna się od wyjazdu z Poreča (rano), przedstawienia załogi i powitalnego drinka. Następnie panoramiczny rejs wzdłuż wybrzeża Istrii, pomiędzy maleńkimi wyspami i przez Kanał Limski do Jaskini Piratów. Po krótkiej przerwie w pobliżu jaskini (przeważnie bez wysiadania) jedziemy do Rovinja. Po przyjeździe zwiedzanie zabytkowego śródmieścia i obiad. Do polecenia kościół św. Eufemii, Via Grisia - ulica młodych malarzy, brama miejska. Możesz także odwiedzić rynek miejski, który oferuje szeroki wybór owoców, warzyw i pamiątek. Przerwa trwa około 2 godzin. Następny przystanek, Vrsar, to kolejna okazja do pływania lub nurkowania z rurką. Powrót po południu. (Niektóre łodzie dają przerwę na kąpiel w Kanale Limskim.)
Dorośli płacą 50,00 € (376,73 kn) za wszystkie łodzie. Zniżka dla dzieci jest powszechna.
Cena zawiera powitalnego drinka i obiad (piknik rybny). Obiad przygotowywany jest na pokładzie i podawany podczas rejsu. W jej skład wchodzą: grillowana ryba (makrela), mięso (kurczak i kiełbaski) lub menu wegetariańskie, sałatka z kapusty i pomidorów, chleb oraz napoje takie jak wino, soki i woda mineralna do obiadu.
Oferujemy następujące opcje:

Piknik rybny łodzią Monvi

Łódź Monvi.Wyjazd z portu o 9:30. Lim Fjord (krótki postój w pobliżu Jaskini Piratów, bez wysiadania), Rovinj (2:15 godz.) i Vrsar (1:15 godz.). Powrót do 17:00. Monvi ma 2 pokłady, jej długość to 33 m, a szerokość 5,5 m. Cena zawiera i przewodnika.

Piknik rybny łodzią Victoria

Łódź Victoria.Dla gości pragnących trochę dłużej pospać istnieje podobna opcja przy łódce Victoria. Wyjazd z portu o 9:45. Rovinj (2 godz.), Lim Fjord (krótki postój w pobliżu Jaskini Piratów, bez wysiadania) i Vrsar (1:30 godz.). Powrót do punktu wyjścia do 16:30. Victoria to tradycyjna gałąź, wykonana z drewna, jej długość to 20m, a szerokość 5m.

Piknik rybny łodzią Kristofor

Łódź Kristofor.Dla gości, którzy chcą spać jeszcze dłużej, dostępna jest wycieczka łodzią Kristofor. Plan: wyjazd z Poreča o godzinie 10:00, przejazd bezpośrednio do Rovinja. Po przyjeździe przerwa 2 godziny (czas wolny na zwiedzanie i zakupy). Dalej jest wyjazd do Kanału Limskiego. Przerwa na kąpiel w pobliżu Jaskini Piratów, (1:15 godz.). W drodze powrotnej przejazd panoramiczny przez port Vrsar. Wróć do punktu początkowego do 16:45. Kristofor ma również tradycyjną konstrukcję, zbudowaną z drewna, o długości 16 m i szerokości 4 m.

Sezon wycieczkowy rozpoczyna się w kwietniu i kończy w pierwszej połowie października, ale wycieczka grupowa może być zorganizowana o każdej porze przy sprzyjających warunkach pogodowych. Ceny i harmonogram prześlemy na Twoje życzenie. Dowiedz się więcej o wycieczkach łodzią (fish picnic), wypływających z portów Istrii i zatoki Kvarner.

Wycieczki w poszukiwaniu delfinów

Wycieczki w poszukiwaniu delfinów z miasta Poreč.Wyjazd późnym popołudniem. Jedź wzdłuż wybrzeża i dotrzyj do pozycji między miastem Vrsar a wejściem do kanału Lim. Łódź zatrzymuje się, a silnik pracuje w minimalnej mocy. Kapitan porusza łódź nieco szukać dobrej pozycji. Po kilku minutach oczekiwania pochodzą delfiny. Pływają wokół łodzi bez strachu. Podróż trwa około 2 godzin.
Dorośli płacą 35,00 € (263,71 kn) za wszystkie łodzie. Wino, woda i sok są wliczone w cenę. Zniżka dla dzieci jest powszechna.
Oferujemy następujące opcje:

Poszukiwanie delfinów łodzią Victoria

Wycieczki w poszukiwaniu delfinów.Wypłynięcie z portu Poreč około 17:45, przejazd do Kanału Limskiego i poszukiwanie delfinów. Wróć do punktu wyjścia około 20:00. Prosimy o rezerwację co najmniej 48 godziny przed podróżą w szczycie sezonu.

Poszukiwanie delfinów łodzią Kristofor

Wycieczki w poszukiwaniu delfinów.Wyjazd z portu Poreč około godziny 18:00, przejazd do Kanału Limskiego i poszukiwanie delfinów. Wróć do punktu wyjścia około 20:00. Kristofor jest jedną z najmniejszych łodzi wycieczkowych, więc te wycieczki są bardzo poszukiwane. Prosimy o rezerwację co najmniej 72 godziny przed podróżą w szczycie sezonu.

Poszukiwanie delfinów łodzią Kristina z Zelena Laguna

Poszukiwanie delfinów łodzią Kristina.Wyjazd około 17:30 z molo w Zelenej Lagunie. Jedź do Kanału Limskiego i szukaj delfinów o zmierzchu. Wróć do punktu początkowego około 19:30. Kristina ma jeden pokład, ma 17 m długości i 4,5 m szerokości. Prosimy o rezerwację co najmniej 48 godziny przed podróżą w szczycie sezonu.

Sezon wypraw (z kamery) na delfiny zaczyna się w czerwcu i kończy w drugiej połowie września. W przypadku tych wycieczek często zdarza się, że godzina wyjazdu zależy od daty, więc wycieczka rozpoczyna się około godziny przed zachodem słońca. Czy istnieje sposób, aby nie można było znaleźć delfinów? Tak, ale również tego typu wycieczka może być bardzo atrakcyjna. Dowiedz się więcej o rejsach łodzią w poszukiwaniu delfinów, wypływających z portów Istrii i zatoki Kvarner.

Wycieczki do Wenecji szybkimi promami

Katamaran Prince of Venice.Wymagany paszport / dowód osobisty! Proszę, sprawdzić warunki podróży pod kątem choroby Covid-19. To najpopularniejsze wycieczki na Istrii. Ceny nie obejmują jedzenia i napojów.
Ważny! W przypadku rezerwacji przez nas tej podróży online, należy przesłać nam numer vouchera, który otrzymałeś w wiadomości e-mail, a dla wszystkich pasażerów prosimy o: imiona i nazwiska, daty urodzenia, narodowość, płeć, numer dokumentu podróży (paszport lub dowód osobisty).

Jednodniowe wycieczki katamaranem Prince of Venice

Ta wycieczka, z wyjazdem o 07:30 (zameldowanie o 7:00) i powrotem o 20:00, organizowana jest od początku maja do początku października. Oto szczegółowy opis wycieczki.
Sezon niski trwa od 4 maja do 20 czerwca i od 11 września do 5 października, a sezon wysoki od 21 czerwca do 10 września 2023 roku. Cena: od 80,00 € dla dorosłych, dzieci do 14 lat 50% a do 7 lat bezpłatnie. Przewodnik jest wliczony w cenę, a dojazd autobusem do łodzi kosztuje 6,00 € (45,21 kn).

Do samodzielnego wejścia na statek i wypłynięcia z portu. Ceny:
poza sezonem: 80,00 € (602,76 kn),
wsoki sezon: 90,00 € (678,11 kn).

Na rejs i zorganizowany transfer autobusowy z rejonu od Vrsaru do Lanterny. Ceny:
poza sezonem: 86,00 € (647,97 kn),
wysoki sezon: 96,00 € (723,31 kn).

Jednodniowe wycieczki katamaranem San Pawl

Ta podróż, z wyjazdem o 08:00 (zameldowanie o 7:30) i powrotem o 20:00, trwa od końca kwietnia do początku października. Oto szczegółowy opis wycieczki.
Cena: od 83,00 € dla dorosłych, dzieci od 6 do 14 lat wraz z 2 dorosłymi są zawarte w pakiecie rodzinnym (FP), dzieci do lat 6 za darmo (zawsze). Przewodnik jest wliczony w cenę, a przejazd autobusem na łódź kosztuje 6,00 € dla dorosłych.

Za samodzielne wejście na statek poza sezonem i wypłynięcie z portu, cena dla osoby dorosłej wynosi 83,00 € (625,36 kn). Obowiązuje pakiet rodzinny.

Za wycieczki z wliczonym w cenę transportem autobusowym poza sezonem, z rejonu od miasta Vrsar do miasta Novigrad, cena wynosi 89,00 € (670,57 kn) dla dorosłych. Obowiązuje pakiet rodzinny.

W sezonie cena dla dorosłych to minimum 90,00 € (678,11 kn), dzieci w wieku od 6 do 14 lat płacą 47,00 € (354,12 kn). Autobus ekstra. Pakiet rodzinny nie obowiązuje.

Rejs na ryby

Łódź rybacka Klaudia.Wycieczka odbywa się motorówką Klaudia (o długości 9,60 mi pojemności 10 osób). Wypłynięcie około 8:30 z portu Poreč, a miejsce do wędkowania znajduje się około 4 km za wyspą Sveti Nikola. Znajduje się tam płycizna o głębokości 23 metrów, którą otacza woda o głębokości 27 metrów. To miejsce jest bogate w ryby. Po przybyciu statek kotwiczy. Połów trwa około 3 godzin. Powrót do portu Poreč około godziny 12:00.
Cena dla dorosłych: 70,00 € (527,41 kn).
Cena zawiera: karty wędkarskie i sprzęt wędkarski, przynęty (kałamarnice i sardynki) oraz drink powitalny. Wyprawa musi być wcześniej zapowiedziana w celu uzyskania zezwolenia na wędkowanie. Istnieje również wariant popołudniowy od 16:00 do 19:30.

Port i parking w Poreču

Adres portu dla wszystkich wycieczek z Poreča to: Obala Maršala Tita 5, 52440, Poreč. W pobliżu centrum znajduje się duży parking, który jest najdroższy. Adres:Partizanska 4, 52440 Poreč. Cena od 8 € do 20 € za dzień. Z parkingu do portu trzeba przejść około 950 m. Tańsze parkowanie na dworcu autobusowym. Najtańszy parking znajduje się przy hali sportowej "ŽATIKA".

Wycieczka z przewodnikiem podczas wycieczki w Rovinj.Pałac Dożów, Wenecja.San Pawl, najszybszy katamaran do Wenecji.Wnętrze statku do Wenecji.

Krajobraz okolic Cvitani koło Višnjan (15 km od Poreča).Krajobraz otaczający wieś Karojba (10 km od Poreča).Winnice opadające do morza, Tar, (10 km od Poreča).Mapa ulic z miejscami parkingowymi.