Rejsy statkiem z Poreča

Na tej stronie znajdują się opisy wycieczek statkiem (z cenami) z Poreča. Dostępne terminy oraz linki do mapy Google z miejscem wyjazdu można uzyskać, naciskając przycisk: „Rezerwacja online”. Również na końcu strony podane są adresy doków i parkingów.

Rejsy statkiem do Rovinja (fish picnic)

Rejsy statkiem do Rovinja.Zwykły harmonogram zaczyna się od wyjazdu z Poreča (rano), przedstawienia załogi i powitalnego drinka. Następnie panoramiczny rejs wzdłuż wybrzeża Istrii, pomiędzy maleńkimi wyspami i przez Kanał Limski do Jaskini Piratów. Po krótkiej przerwie w pobliżu jaskini (przeważnie bez wysiadania) jedziemy do Rovinja. Po przyjeździe zwiedzanie zabytkowego śródmieścia i obiad. Do polecenia kościół św. Eufemii, Via Grisia - ulica młodych malarzy, brama miejska. Możesz także odwiedzić rynek miejski, który oferuje szeroki wybór owoców, warzyw i pamiątek. Przerwa trwa około 2 godzin. Następny przystanek, Vrsar, to kolejna okazja do pływania lub nurkowania z rurką. Powrót po południu. (Niektóre łodzie dają przerwę na kąpiel w Kanale Limskim.)
Cena zawiera powitalnego drinka i obiad (piknik rybny). Obiad przygotowywany jest na pokładzie i podawany podczas wycieczki. W jej skład wchodzą: grillowana ryba (makrela), mięso (kurczak i kiełbaski) lub menu wegetariańskie, sałatka z kapusty i pomidorów, chleb oraz napoje takie jak wino, soki i woda mineralna do obiadu.
Oferujemy następujące opcje:

Wycieczka łodzią Monvi

Łódź Monvi.Wyjazd z portu o 9:30. Plan wycieczki: Lim Fjord (krótki postój w pobliżu Jaskini Piratów, bez wysiadania), Rovinj (2:15) i Vrsar (1:15) Powrót około 17:00. Ta łódź ma 2 pokłady, jej długość to 33 m, a szerokość 5,5 m.
Cena wynosi 300 HRK za osobę dorosłą. Cena zawiera: przewodnika, obiad i aperitif.

Wycieczka łodzią Victoria

Łódź Victoria.Dla gości pragnących trochę dłużej pospać istnieje podobna opcja przy łódce Victoria. Wyjazd z portu o 09:45. Plan wycieczki: Rovinj (2 godz.), Lim Fjord (krótki postój w pobliżu Jaskini Piratów, bez wysiadania) i Vrsar (1:30 godz.). Powrót do punktu wyjścia około 16:30. Ta łódź to tradycyjna gałąź, wykonana z drewna, jej długość to 20m, a szerokość 5m.
Cena wynosi 300 HRK za osobę dorosłą. Cena zawiera: obiad i aperitif.

Wycieczka łodzią Kristofor

Łódź Kristofor.Dla gości, którzy chcą spać jeszcze dłużej, dostępna jest wycieczka łodzią Kristofor. Plan wycieczki: wyjazd z Poreča około godziny 10:00, przejazd bezpośrednio do Rovinja. Po przyjeździe przerwa 2 godziny (czas wolny na zwiedzanie i zakupy). Dalej jest wyjazd do Kanału Limskiego. Przerwa na kąpiel w pobliżu Jaskini Piratów, (1:15). W drodze powrotnej przejazd panoramiczny przez port Vrsar. Wróć do punktu początkowego około 16:45. Ta łódź ma również tradycyjną konstrukcję, zbudowaną z drewna, o długości 16 m i szerokości 4 m.
Cena wynosi 300 HRK za osobę dorosłą. Cena zawiera: obiad i aperitif.

Sezon wycieczkowy rozpoczyna się w kwietniu i kończy w pierwszej połowie października, ale wycieczka grupowa może być zorganizowana o każdej porze przy sprzyjających warunkach pogodowych. Ceny i harmonogram prześlemy na Twoje życzenie. Dowiedz się więcej o wycieczkach łodzią (fish picnic), wypływających z portów Istrii i zatoki Kvarner.

Wycieczki w poszukiwaniu delfinów

Wycieczki w poszukiwaniu delfinów z miasta Poreč.Wyjazd późnym popołudniem. Jedź wzdłuż wybrzeża i dotrzyj do pozycji między miastem Vrsar a wejściem do kanału Lim. Łódź zatrzymuje się, a silnik pracuje w minimalnej mocy. Kapitan porusza łódź nieco szukać dobrej pozycji. Po kilku minutach oczekiwania pochodzą delfiny. Pływają wokół łodzi bez strachu. Podróż trwa około 2 godzin.
Oferujemy następujące opcje:

Poszukiwanie delfinów łodzią Victoria

Wycieczki w poszukiwaniu delfinów.Wypłynięcie z portu Poreč około 17:45, przejazd do Kanału Limskiego i poszukiwanie delfinów. Wróć do punktu wyjścia około 20:00.
Cena wynosi 200 HRK za osobę dorosłą, a wino, woda i sok są wliczone w cenę.

Poszukiwanie delfinów łodzią Kristofor

Wycieczki w poszukiwaniu delfinów.Wyjazd z portu Poreč około godziny 18:00, przejazd do Kanału Limskiego i poszukiwanie delfinów. Wróć do punktu wyjścia około 20:00. Kristofor jest jedną z najmniejszych łodzi wycieczkowych, więc te wycieczki są bardzo poszukiwane.
Cena wynosi 200 HRK za osobę dorosłą, a wino, woda i sok są wliczone w cenę.

Poszukiwanie delfinów łodzią Kristina z Zelena Laguna

Poszukiwanie delfinów łodzią Kristina.Wyjazd około 17:30 z molo w Zelenej Lagunie. Jedź do Kanału Limskiego i szukaj delfinów o zmierzchu. Wróć do punktu początkowego około 19:30. Ta łódź ma jeden pokład, ma 17 m długości i 4,5 m szerokości.
Cena wynosi 200 HRK za osobę dorosłą, a wino, woda i sok są wliczone w cenę.

Sezon wypraw (z kamery) na delfiny zaczyna się w czerwcu i kończy w drugiej połowie września. W przypadku tych wycieczek często zdarza się, że godzina wyjazdu zależy od daty, więc wycieczka rozpoczyna się około godziny przed zachodem słońca. Czy istnieje sposób, aby nie można było znaleźć delfinów? Tak, ale również tego typu wycieczka może być bardzo atrakcyjna. Dowiedz się więcej o rejsach łodzią w poszukiwaniu delfinów, wypływających z portów Istrii i zatoki Kvarner.

Wycieczki do Wenecji szybkimi promami

Katamaran Prince of Venice.Wymagany paszport / dowód osobisty! Proszę najpierw sprawdzić warunki podróży pod kątem choroby Covid-19. To najpopularniejsze wycieczki na Istrii. Ceny nie obejmują jedzenia i napojów.
Ważny! W przypadku rezerwacji przez nas tej podróży online, należy przesłać nam numer vouchera, który otrzymałeś w wiadomości e-mail, a dla wszystkich pasażerów prosimy o: imiona i nazwiska, daty urodzenia, narodowość, płeć, numer dokumentu podróży (paszport lub dowód osobisty).

Jednodniowe wycieczki katamaranem Prince of Venice

Ta wycieczka, z wyjazdem o 07:30 (zameldowanie o 7:00) i powrotem o 20:00, organizowana jest od początku maja do początku października. Oto szczegółowy opis wycieczki.
Cena: od 550 HRK dla dorosłych, dzieci do 14 lat 50% a do 7 lat bezpłatnie. Przewodnik jest wliczony w cenę, a dojazd autobusem do łodzi kosztuje 30 HRK.

Na wycieczki z wypłynięciem z portu Poreč (550 HRK):

Na wycieczki ze zorganizowanym transportem na statek (580 HRK):

Jednodniowe wycieczki katamaranem San Pawl

Ta podróż, z wyjazdem o 08:00 (zameldowanie o 7:30) i powrotem o 20:00, trwa od końca kwietnia do początku października. Oto szczegółowy opis wycieczki.
Cena: 595 HRK dla dorosłych, dzieci od 6 do 14 lat wraz z 2 dorosłymi są zawarte w pakiecie rodzinnym (FP), dzieci do lat 6 za darmo (zawsze). Przewodnik jest wliczony w cenę, a przejazd autobusem na łódź kosztuje 35 HRK.

Na wycieczki z wypłynięciem z portu Poreč (595 HRK):

Na wycieczki ze zorganizowanym transportem na statek (630 HRK):

Rejs na ryby

Łódź rybacka Klaudia.Wycieczka odbywa się motorówką Klaudia (o długości 9,60 mi pojemności 10 osób). Wypłynięcie około 8:30 z portu Poreč, a miejsce do wędkowania znajduje się około 4 km za wyspą Sveti Nikola. Znajduje się tam mielizna o długości około 23 metrów, która otoczona jest głębokością około 27 metrów. To miejsce jest bogate w ryby. Po przybyciu statek kotwiczy. Połów trwa około 3 godzin. Powrót do portu Poreč około godziny 12:00.
Cena dla dorosłych: 375 HRK.
Cena zawiera: karty wędkarskie i sprzęt wędkarski, przynęty (kałamarnice i sardynki) oraz drink powitalny. Wyprawa musi być wcześniej zapowiedziana w celu uzyskania zezwolenia na wędkowanie. Istnieje również wariant popołudniowy od 16:00 do 19:30.

Port i parking w Poreču

Adres portu dla wszystkich wycieczek z Poreča to: Obala Maršala Tita 5, 52440, Poreč. W pobliżu centrum znajduje się duży parking, który jest najdroższy. Adres:Partizanska 4, 52440 Poreč. Cena wynosi 10 HRK za godzinę i 80 HRK za dzień. Z parkingu do portu trzeba przejść około 900 m. Tańsze parkowanie na dworcu autobusowym (7 HRK za godzinę i 80 za dzień). Najtańszy parking znajduje się przy hali sportowej "ŽATIKA".

Wycieczka z przewodnikiem podczas wycieczki w Rovinj.Pałac Dożów, Wenecja.San Pawl, najszybszy katamaran do Wenecji.Wnętrze statku do Wenecji.

Krajobraz okolic Cvitani koło Višnjan (15 km od Poreča).Krajobraz otaczający wieś Karojba (10 km od Poreča).Winnice opadające do morza, Tar, (10 km od Poreča).Mapa ulic z miejscami parkingowymi.