Istrie-Benátky lodí: jednodenní výlety a jednosměrné jízdy

Podmínky, rezervace, popis cesty a destinace.

Co je potřeba k cestě, jak si ji rezervovat a co je zahrnuto v ceně?

Přestože je Chorvatská republika (od 1. ledna 2023) součástí schengenského prostoru, turisté procházejí policejní a celní kontrolou na státní hranici: vyžaduje se pas / EU ID! Pokud jste si jisti, že se chcete tohoto zájezdu zúčastnit v hlavní sezóně, je potřeba si místa rezervovat minimálně 7 dní před zájezdem. Loď se totiž dá naplnit velmi rychle.

  • Pro rezervaci jsou potřeba následující údaje: jméno a příjmení, datum narození, státní příslušnost, číslo dokladu s kterým cestujete (cestovní pas nebo ID – občanský průkaz).
  • Na Vaši žádost (e-mail), Vám zašleme nabídku, kterou můžete buď zaplatit celou, nebo vložit určité množství předem a zbytek při odjezdu v hotovosti.
  • Můžete vyzkoušet naši online rezervaci. Výlet můžete zaplatit kartou předem. Platba předem kartou je běžná u většiny trajektových společností do Benátek. V tomto případě nezbývá žádná částka pro platbu v hotovosti. Informace pro rezervaci můžete je poslat prostřednictvím naší aplikace.
  • Cena zahrnuje profesionálního průvodce v angličtině a němčině. Jídlo a pití není zahrnuto v ceně. Městská daň v Benátkách není zahrnuta v ceně! Pro přesné ceny a programy, nás prosím kontaktujte.
  • Domácí mazlíčci musí mít cestovní doklady, registrace je povinná. Registrace je nutná i pro přepravu kol.
  • Za příruční zavazadlo se považují tašky a kufry o maximálním rozměru 56 cm x 45 cm x 25 cm a maximální hmotnosti do 10 kg.

Druhy cestování a naloďovací přístavy

Jednodenní výlet je možný pouze z Chorvatska a jednosměrné cesty mohou jet oběma směry. Přístav pro nalodění v Benátkách se jmenuje San Basilio, a na chorvatské straně porty (celní mola) Umag, Poreč, Rovinj i Pula na poloostrově Istrie. Ceny za rok 2023 budou se pohybovat mezi 66 a 92 €, v závislosti na konkrétním datu a lince. Také vám pomůžeme najít autobus nebo taxi v Chorvatsku, navazující na lodní spojení.
Pro zajištění konkrétní cenové nabídky a časového rozvrhu nám prosím zašlete konkrétní dotaz. Více informací o exkurzích, časech a místech odjezdů, autobusové kyvadlové dopravě a místa vyzvednutí, získáte klepnutím na město, z něhož chcete začít v našem navigačním panelu, v horní části webové stránky nebo přímo od nás.

Popis prohlídky Benátek s průvodcem

Plán pro pohyb skupiny z přístavu na náměstí svatého Marka při návštěvě Benátek.Od pobřeží Istrie se do Benátek dostanete vlakem, autobusem či rychlým plavidlem. Výlety lodí jsou výhodné, protože jsou rychlejší a často levnější. Vzdálenosti od různých istrijských přístavů do Benátek jsou od 93 (Umag) do 137 kilometrů (Pula) a plavby trvají přibližně od tři do trvá tři a půl hodin v jednom směru. Lodě mají plnohodnotné sociální zázemí, klimatizaci a bar. V Benátkách strávíte většinu 5–6 hodin. Návrat je ve večerních hodinách.
Plavbou přes Jaderské moře a společnou procházkou mířící na San Marco Piazza (prvních 40 minut ve městě) vás provede zkušený průvodce. Před příjezdem do Benátek budou cestujícím poskytnuty přehled základních informací o městě, časech setkání i zajímavostech. Vyráží se pěšky od přístavu San Basilio, dále přes Canal Grande a Ponte dell'Accademia. Společná prohlídka města je zakončena na náměstí svatého Marka (San Marco Piazza). Výklad průvodce v angličtině případně němčině je zajištěn. Volitelně si návštěvníci mohou objednat jízdu na gondole, oběd a taxi – člun po Benátkách.

Benátky

Historické centrum města se rozkládá na 118 ostrovech a ostrovech. Nachází se v laguně mezi řekami Po a Piave, na severu Jaderského moře. Podloží města je z písku naplaveného řekami. Velký část městských budov stojí na základech z dubového dřeva ukotvených v písku. Jedná se o unikátní konstrukci. Přírodní kanály byly dále prohlubovány, aby se zajistila splavnost. Ostrovy jsou navzájem propojeny mosty. Celé město se v podstatě nachází “nad vodou”.
Jméno pochází od starověkých Benátčanů, obyvatel regionu, kteří se zde usadili v 10. století před naším letopočtem. Město bylo historicky hlavním městem Benátské republiky. Spisovatelé a novináři je popsali jako "nepochybně nejkrásnější město postavené člověkem" nebo jedno z nejromantičtějších evropských měst.
Benátky byly vyspělou civilizací, což dobře ilustruje následující historický fakt: Již v roce 960 před naším letopočtem Benátský dóže Pietro IV Candiana v Národním shromáždění schválil zákon zakazující otroctví.
Benátky jsou na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Patří k turisticky nejvyhledávanějším destinacím a díky své atmosféře lákají inspiraci hledající cestovatele nejen z celé Evropy.

Architektonický styl je bohatý a rozmanitý. Mezi mnoha dalšími zajímavými místy jsou bazilika sv. Marka a náměstí Piazza San Marco, Grand Canal a most Rialto. Také zde nalezneme slavná muzea a galerie, jako je Muzeum moderního umění Cà Pesaro, Muzeum orientálního umění, muzeum Peggy Guggenheim a mnoho dalších.
V oblasti módy jsou Benátky důležitým centrem Itálie, kde své zastoupení mají společnosti jako Louis Vuitton, Prada, D & G, Zegna, Armani a také mnoho dalších obchodů s luxusním i klasickým módním zbožím. Pro turisty jsou nejoblíbenější výrobky ze skla “Murano” a karnevalové masky.
V blízkosti města se nachází mezinárodního letiště Marco Polo. Dále pak letiště v Trevisu vzdáleného 30 km od Benátek, které je dostupné regionálními a vnitrostátními vlakovými spoji.

Cestovní organizátoři

Organizátory výletů jsou: "Kompas d.o.o.", M. Vlašića 20, 52440 Poreč, a "Venezialines d.o.o.", Zagrebačka 7, 52440 Poreč. Ceny a cestovní podmínky určují oni.

Most nářků v Benátkách.Gondoly.Dóžecí palác.Rialto.

Karnevalové masky.Gondoly.Canal Grande.Dřevěné doky v Benátkách.