Výlet lodí do Benátek z Istrie (zrušeno v roce 2020 z důvodu epidemie COVID-19)

Nejvyhledávanější cíl pro výlety z Istrie jsou jistě Benátky. Nabízíme exkurze od cestovních kanceláří: "Atlas dd", "Kompas doo" a "Venezialines doo".

Vzhledem k tomu, že Chorvatsko není v Schengenském prostoru, turisté procházejí policejní a celní kontrolou na státní hranici: vyžaduje se pas / EU ID! Pro rezervaci jsou potřeba následující údaje: jméno a příjmení, datum narození, státní příslušnost, číslo dokladu s kterým cestujete (cestovní pas nebo ID – občanský průkaz).

Plán pro pohyb skupiny z přístavu na náměstí svatého Marka při návštěvě Benátek.Od pobřeží Istrie se do Benátek dostanete vlakem, autobusem či rychlým plavidlem. Výlety lodí jsou výhodné, protože jsou rychlejší a často levnější. Vzdálenosti od různých istrijských přístavů do Benátek jsou od 90 (Umag) do 151 kilomtrů (Rabac) a plavby trvají přibližně od 2 a půl do 4 hodin v jednom směru. Lodě mají plnohodnotné sociální zázemí, klimatizaci a bar. V Benátkách strávíte většinu 5 – 6 hodin. Návrat je ve večerních hodinách.

Plavbou přes Jaderské moře a společnou rocházkou mířící na San Marco Piazza (prvních 30 minut ve městě) vás provede zkušený průvodce. Před příjezdem do Benátek budou cestujícím poskytnuty přehled základních informací o městě, časech setkání i zajímavostech. Vyráží se pěšky od přístavu San Basilio, dále přes Canal Grande a Ponte dell'Accademia. Společná prohlídka města je zakončena na náměstí svatého Marka (San Marco Piazza). Výklad průvodce v Angliičtině případně Němčině je zajištěn. Volitelně si návštěvníci mohou objednat jízdu na gondole, oběd a taxi – člun po Benátkách.

Jednosměrné trajekty z Benátek do Chorvatska

Je také možné zakoupit jednosměrnou jízdenku. Přístav pro nalodění v Benátkách se jmenuje San Basilio, a na chorvatské straně porty (celní mola) Umag, Porec, Rovinj i Pula na poloostrově Istrie. Ceny za rok 2020 budou se pohybovat mezi 400 a 645 HRK, v závislosti na konkrétním datu a lince. Také vám pomůžeme najít autobus nebo taxi v Chorvatsku, navazující na lodní spojení.

Pro zajištění konkrétní cenové nabídky a časového rozvrhu nám prosím zašlete konkrétní dotaz. Více informací o exkurzích, časech a místech odjezdů, autobusové kyvadlové dopravě a vyzvedávacích bodů získáte klepnutím na město, z něhož chcete začít, v našem navigačním panelu v horní části webové stránky nebo přímo od nás.

Benátky

Historické centrum města se rozkládá na 118 ostrovech a ostrovech. Nachází se v laguně mezi řekami Po a Piave, na severu Jaderského moře. Podloží města je z písku naplaveného řekami. Velký část městských budov stojí na základech z dubového dřeva ukotvených v písku. Jedná se o unikátní konstrukci. Přírodní kanály byly dále prohlubovány, aby se zajistila splavnost. Ostrovy jsou navzájem propojeny mosty. Celé město se v podstatě nachází “nad vodou”.
Benátky jsou na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Patří k turisticky nejvyhledávanějším destinacím a díky své atmosféře lákají inspiraci hledající cestovatele ne jen z celé Evropy.

Jméno pochází od starověkých Benátčanů, obyvatel regionu, kteří se zde usadili v 10. století před naším letopočtem. Město bylo historicky hlavním městem Benátské republiky. Spisovatelé a novináři je popsali jako "nepochybně nejkrásnější město postavené člověkem" nebo jedno z nejromantičtějších evropských měst.
Benátky byly vyspělou civilizací, což dobře ilustruje následující historický fakt: Již v roce 960 před naším letopočtem Benátský dóže Pietro IV Candiana v Národním shromáždění schválil zákon zakazující otroctví.

Architektonický styl je bohatý a rozmanitý. Mezi mnoha dalšími zajímavými místy jsou bazilika sv. Marka a náměstí Piazza San Marco, Grand Canal a most Rialto. Také zde nalezneme slavná muzea a galerie, jako je Muzeum moderního umění Cà Pesaro, Muzeum orientálního umění, muzeum Peggy Guggenheim a mnoho dalších.

V oblasti módy jsou Benátky důležitým centrem Itálie, kde své zastoupění mají společnosti jako Louis Vuitton, Prada, D & G, Zegna, Armani a také mnoho dalších obchodů s luxusním i klasickým módním zbožím. Pro turisty jsou nejoblíbenější výrobky ze skla “Murano” a karnevalové masky.

V blízkosti města se nachází mezinárodního letiště Marco Polo. Dále pak letiště v Trevisu vzdáleného 30 km od Benátek, které je dostupné regionálními a vnitrostátními vlakovými spoji.

 


Benátský karneval. Přestože se koná pouze v únoru, nyní můžete vidět obrázky popisující atmosféru plovoucího města.

GondolyCanal Grande v BenátkáchNa dřevěné doky v BenátkáchKarneval


Více informací o výletech lodí z Istrie do Benátek nebo výletů lodí zavolejte Renatu Heinrich přímo na čísle +385989485604 (Nenad +38598232083) nebo pošlete dotaz. Všeobecné podmínky.