Wycieczka statkiem z Novigrada: Rovinj-Kanal Limski

Opis wycieczki

Opis łodzi turystycznej

Statek Matek, Novigrad.Łódka ma 18 metrów długości i 5 m szerokości, ma 2 toalety, bar, kuchnia. Maksymalna prędkość wynosi 11 węzłów. Przez całą szerokość i prawie całą długość rozciąga się górny taras do opalania, który można przykryć cienką markizą. Jest zbudowany z wysokiej jakości dębu, popiołu oraz różnych gatunków drewna tekowego. Ta łódź jest pięknym przykładem tradycyjnej konstrukcji drewnianej łodzi w Chorwacji.

Plan podróży

Mapa przedstawia plan podróży.Wyjazd z Novigrada o 9:00. Panoramiczna przejażdżka wzdłuż wybrzeży (Lanterna, Poreč, Funtana i Vrsar) bez wysiadania. Po przybyciu do Rovinju zorganizowany jest obiad, zwiedzanie lub czas wolny na własny program. Pauza trwa 2 godziny. Można np. odwiedzić akwarium w Rovinj (tu są np. kraby i ośmiornice). Po podróży do Kanału Limskiego śledzić postój koło Jaskini Piratów. Tutaj można popływać lub się zrelaksować. Ta pauza trwa od 45 do 90 minut, w zależności od warunków pogodowych. Powrót do Novigradu zaplanowano około 17:30. Między wycieczek łodzią z Novigrad lub Umag, jest to jedyny, który zatrzymuje się w Lim Fjordu.

Licencjonowany przewodnik

Zwiedzanie Rovinj z profesjonalnym przewodnikiem.Miejsca na wybrzeżu i wyspy, które turyści widzą podczas rejsu łodzią, są opisane przez standardowy licencjonowany przewodnik. Również podczas przerwy w Rovinj, po obiedzie, prowadzi pieszą wycieczkę po mieście (do kościoła św. Eufemii) z zainteresowanymi pasażerami. Miasto jest pełne zabytków kultury. Obowiązkowe języki to: chorwacki, angielski, niemiecki i włoski. Podczas powrotu do Novigrad możliwe jest animacje, taniec, itp., zgodnie z życzeniem pasażerów.

Jaka żywność i napoje są wliczone w cenę?

Obiad na statku w czasie jazdy.Obiad jest przygotowywany i podawany na łodzi podczas jazdy (najczęściej w Rovinju), składający się z ryb (makrela) i kurczaka z grilla, chleba i kapusty. Trzecią opcją jest menu wegetariańskie. Obiad obejmuje nieograniczone spożycie wina, wody mineralnej i soku.

Cena wynosi 50,00 € dla dorosłych. Dzieci od 0 do 6,99 lat są bezpłatne, a od 7 do 13,99 płacą połowę ceny. Dzieciom muszą towarzyszyć osoby dorosłe. Zwierzęta i rowery są dostępne na życzenie.

Jak znaleźć statek?

Punkt wyjazdu.Na tej wycieczce goście mogą przyjść indywidualnie lub za pomocą zorganizowany transport.

Dla gości, które przyjdą same, łódź się znajduje na molo za budynkiem z adresem: Mandrač 9, 52466, Novigrad. Parking przy tym adresie jest niemożliwy od 15 czerwca do 15 września.
Transfer zorganizowany jest dostępny w następujących cenach: 5 € dla dorosłych, 2,5 € dla dzieci od 7 do 13,99 i bezpłatna dla dzieci od 0 do 6,99 roku. Standardowe czasy odjazdów na transport autobusowy są: Kanegra o 7:45, Savudrija o 7:55, Umag o 8:10, kempingi Park Umag o 8:20 i Mareda o 8:30.
Dla gości, którzy nie są w Novigradu lub w pobliżu, dobrze jest wiedzieć więcej o podróży statkiem z innych portów na Istrii.

Jak zarezerwować?

  • Można wysłać zapytanie e-mailem. Prześlemy Ci ofertę, za którą można zapłacić całą kwotę lub złożyć zaliczkę, a reszta gotówką w momencie wyjazdu.
  • Możesz wysłać swoje imię, numer telefonu komórkowego i adres w Chorwacji. Płatność będzie gotówką w momencie wyjazdu. Agencja sprawdzi adres i zaakceptuje wniosek.
  • Poszukaj harmonogramu, wolnych miejsc i możliwej rezerwacji online dla następujących wariantów tej podróży:

Dla pasażerów przybywających do portu w Novigradzie cena dla dorosłych wynosi 50,00 € (376,72 kn) i obejmuje przewodnika i obiad z napojami.

Na wycieczkę zorganizowanym autobusem do łodzi cena to 55,00 € (414,40 kn) i obejmuje: transfer busem, przewodnika i obiad z napojami.

Bilety podróżne (kuponów) mogą być drukowane lub w formie elektronicznej. Dodatkowe daty i większą liczbę miejsc na tę wycieczkę, z wyjątkiem tych opisanych w systemie rezerwacji online, można uzyskać na żądanie e-mail.