Rejsy statkiem z Fažany: Brijuni, Rovinj, Kamenjak, Wenecja

Ta strona przedstawia najpopularniejsze wycieczki statkiem z Fažany. Kliknięcie przycisku "Rezerwacja online" (znajdujący się pod opisem wycieczki) uruchomi aplikację online, która wyświetli dostępne terminy oraz dokładne miejsca wypłynięcia łodzi lub autobusu wahadłowego. Kontynuując proces, można również zarezerwować wycieczkę.
Opcje parkowania są opisane na końcu strony.

Fish picnic z wizytą w Parku Narodowym Brijuni

Brijuni, foto safari: afrykańskie zebry.Wyjazd około 9:00 z przystani w autokempingu Bi Village, Valbandon. Spływ odbywa się łodzią Srebreno o długości 18 m i szerokości 4 m. Panoramiczny przejazd przez archipelag Brijuni. Przyjazd do Parku Narodowego Brijuni na wyspie Veli Brijun. Zwiedzanie wyspy kolejką elektryczną i pieszo z doświadczonym przewodnikiem trwające 3 godziny i 30 minut. Przybycie na wyspę Sveti Jerolim. Obiad w restauracji. Przerwa na kąpiel około 2 godzin. Powrót około 16:00 do portu.
Cena dla dorosłych wynosi 65,00 € i obejmuje: bilet do Parku Narodowego Brijuni (przejazd pociągiem elektrycznym, przewodnik eksperta), bilet na wyspę Sveti Jerolim i obiad. Obiad to: grillowana ryba lub kotlety, sałatka i chleb, a spożycie napojów w restauracji jest płatne (należy ogłosić menu wegetariańskie). Językami przewodnika są: angielski, niemiecki, chorwacki i włoski. Prosimy o rezerwację z co najmniej 48-godzinnym wyprzedzeniem.

Wariant z przewodnikiem w języku angielskim:

Wariant z niemieckim przywództwem:

Wariant z chorwackim przewodnikiem turystycznym:

Wariant z włoskim przewodnikiem turystycznym:

Fish picnic: Brijuni z pływaniem

Łódź  Srebreno, PulaWyjazd około 10:45 z przystani w autokempingu Bi Village, Valbandon. Wycieczka odbywa się łodzią Srebreno. Po wejściu na pokład powitalnego drinka i przejazd do Sveti Jerolim (wyspa archipelagu Brijuni). Przerwa na kąpiel (2 godz.) I obiad na pokładzie. Wycieczka panoramiczna po wyspach archipelagu. Powrót około 16:00.
Cena za osobę dorosłą wynosi 45,00 €. Cena obejmuje obiad z napojami, przewodnik i kolejny wpis na wyspę Sveti Jerolim. Obiad na pokładzie: ryby i steki z grilla, sałatki i chleb, a także nieograniczonej konsumpcji wina, wody mineralnej i soków. Również menu wegetariańskie. Rozkład jazdy i rezerwacje:

Sveti Jerolim to mała wyspa o powierzchni 0,125 kilometrów kwadratowych z plażą o długości 1,554 km. Morze jest bardzo czyste i przejrzyste.

Fish picnic: Kanał Limski-Vrsar-Rovinj

Lim Fjord.Statek Melisa wypływa (o 9:00 z Puli i) o 9.30 z portu Fažana (Brionska 10). Panoramiczny rejs wzdłuż wybrzeża na północ, przez Kanał Limski do Jaskini Piratów. Pierwsza przerwa w Vrsar (2 godz.): obiad na łodzi, stare miasto lub poczęstunek. Druga przerwa w Rovinj (2 godz.): zwiedzanie, zakupy itp. Powrót do portu około godziny 17:00.
Cena dla osoby dorosłej wynosi 50,00 €. Cena obejmuje: obiad, przewodnik. Oto jest szczegółowy opis tej podróży. Poszukaj wolnych miejsc i możliwą rezerwację online dla wariantu tej podróży z wejściem na pokład w Fažana (minimum 6 osób):

Na wycieczkę zorganizowanym autobusem do łodzi (Pula), cena wynosi 55,00 €. Aby zarezerwować, kliknij tutaj i wybierz punkt początkowy autobusu. Domyślną pozycją menu jest odbiór autokempingu Bi Village w Fažanie, ale możesz wybrać dowolną stację początkową z Peroj do Štinjan, zgodnie z harmonogramem:

Fish picnic Medulin-Kamenjak-Porer-Ceja

Fish picnic Medulin-Kamenjak-Porer-Ceja.Autobus (lub samochód) odjeżdża około godziny 11:00 z okolic Fažana i Štinjan. Wyjazd łodzią z Medulin około godziny 12:00. Przylądek Kamenjak: pływanie na otwartym morzu (1 godz. na kotwicy). Jedź do latarni morskiej Porer. Zatoka Krmeda, obiad. Wyspa Ceja: (1 godz.) pływanie. Powrót do portu o godzinie 17:00, a do Fazany około 17:40.
Cena wynosi 47,00 € dla osoby dorosłej i obejmuje: autobus, przewodnika, aperitif i obiad. Oto szczegółowy opis. Proszę wybrać punkt początkowy autobusu. Domyślna pozycja menu to Peroj, ale możesz dowolnie wybrać punkt początkowy:

W sezonie również poranny wariant dostępny jest od 09:00 do 15:00. W ten sposób wariant poranny trwa 1 godzinę dłużej, co wydłuża przerwy na kąpiel. Autobus kursuje od 07:55 według dolnego rozkładu, a powrót do Fažany planowany jest około 15:40.

Wyszukiwanie delfinów

Zawsze zaczynasz (wczesnym wieczorem) od przejazdu przez archipelag Brijuni. Docierasz do miejsca, w którym żyją delfiny (głównie pomiędzy wyspami Vanga i Vrsar). Czas wypłynięcia wszystkich statków zmienia się tak, że zachód słońca przypada na połowę rejsu. Czy istnieje sposób, aby nie można było znaleźć delfinów? Tak, ale również ten rodzaj wycieczki może być bardzo atrakcyjny.
Istnieją dwa rodzaje wycieczek. Pierwsza wypływa z Valbandona i trwa około 2,5 godziny z kolacją na pokładzie. Drugi wariant jest bez jedzenia, wypływa z portu Fažana i trwa do 2 godzin.

Rejs z Valbandona

Oglądanie delfinów.Wyjazd około 18:00 z przystani w autokempingu Bi Village, Valbandon. Wycieczka odbywa się łodzią Srebreno o długości 16 i szerokości 4,8 m. Jazda przez archipelag Brijuni, oglądanie delfinów, kolacja o zachodzie słońca. Powrót około godziny 20:00.
Cena dla osoby dorosłej wynosi 40,00 € i obejmuje powitalnego drinka, kolację oraz wino, wodę i sok przez cały czas przejazdu. Kolacja to: ryba lub mięso z grilla, sałata i pieczywo oraz nieograniczone spożycie wina, wody mineralnej i soku. Aby zobaczyć harmonogram i możliwe rezerwacje online, kliknij tutaj:

Rejs z portu Fažana

Wyjazd z Fažany.Wyjazd około 18:30 z portu Fažana, Brionska 10. Wycieczka odbywa się łodzią Kristina o długości 9 m. Przejazd przez Archipelag Brijuni, oglądanie delfinów. Powrót do portu planowany jest około godziny 20:00.
Cena dla osoby dorosłej to 25,00 € i zawiera napoje bezalkoholowe takie jak: woda, cola i fanta. Krótki film przedstawia fragmenty wycieczki (tą łodzią), podczas której goście mieli szczęście spotkać delfiny. Zainteresowanie tą wycieczką jest duże, ponieważ jest krótka. W sezonie zarezerwuj z 3-dniowym wyprzedzeniem.

Wycieczki do Wenecji

Katamaran Anđela.Zorganizowany transport na łódź rozpoczyna się w recepcji autokempingu Bi-Village w Fažanie (Valbandon). Rejsy katamaranem San Pawl wypływają we wtorki, piątki i niedziele z portu Pula o 7:30 (odprawa o 7:00). Rejs katamaranem Anđela (z portu Pula o godz. 7.30) odbywa się w każdy wtorek, czwartek i sobotę od 4 czerwca do 26 września 2024. roku. Cena obejmuje transfer lokalnym autobusem i przewodnika.

Na statku Anđela sezon niski trwa od 4 do 27 czerwca i od 1 do 26 września i wysoki od 28.6. do 31.8.2024. Cena dla dorosłych wynosi 91,00 € poza sezonem i 101,00 € w sezonie wysokim. Dzieci do lat 13,99 płacą 50%, a dzieci do lat 6,99 wchodzą za darmo. Odjazdy autobusów w tym przypadku rozpoczynają się o 06:50.

Na statku San Pawl sezon wysoki trwa od 19.6. do 1.9. Cena poza sezonem wynosi 93,00 € dla dorosłych, a dzieci do lat 13,99 płacą 47,00 €. Jeśli dzieci mają zniżkę na pakiet rodzinny, płacą 4,00 €. Dzieci do lat 5,99 zawsze podróżują bezpłatnie łodzią i autobusem. Odjazdy autobusów w tym przypadku zaczynają się o 06:45.

Glassboat Igor

Glassboat Igor.Najkrótsza indywidualna przejażdżka przez archipelag Brijuni z Fažany trwa 90 minut. Jeśli wybierzemy łódkę ze szklanym dnem, możemy zobaczyć podwodny świat, więc ta wycieczka staje się atrakcją dla dzieci.
Cena wynosi 30,00 € dla dorosłych, a napoje bezalkoholowe są wliczone w cenę. Za pływanie trzeba zapłacić dodatkowy bilet na wyspę Sveti Jerolim (bilet kosztuje od 4 €).

Panoramiczny rejs po archipelagu Brijuni

Łódź Kristina, Fažana.Wypłynięcia odbywają się o 10:30, 12:00 lub 12:30 i 14:30 z portu Fažana, Brionska 10. Wycieczka odbywa się łodzią Kristina. Przejazd przez Archipelag Brijuni, wokół wszystkich 14 wysp. Podróż trwa około 90 minut. Istnieje możliwość zejścia na ląd na wyspie Sveti Jerolim, za dodatkową opłatą za wstęp (4 €). Powrót z wyspy jest bezpłatny. Czas powrotu należy uzgodnić z załogą.
Cena dla osoby dorosłej to 25,00 € i zawiera napoje bezalkoholowe takie jak: woda, cola i fanta. Obejrzyj krótki film o wycieczce.

Odjazdy od 12:00 (do 31.05.2024) i od 12:30 (do 30.09.2024).

Czas trwania od 10:30 do 12:00 (od 1 czerwca do 30 września 2024 r.).

Czas trwania od 14:30 do 16:00 (od 1 lipca do 31 sierpnia 2024 r.).

Prywatny rejs łodzią do skał mew (Galebove Stijene, Stoja)

Galebove Stijene, Pula.Wypłynięcie z portu Fažana około 15:30. Przejedź przez archipelag Brijuni w kierunku Stoja, na południe od portu w Puli. Przylot do Galebove Stijene. Zakotwiczenie statku. Przerwa na kąpiel około 1 godziny. Można skakać z łodzi i ze skał. Powrót około 18:30.
Cena od 240 € dla grupy do 12 osób i zawiera napoje podczas jazdy. Ostateczna cena zostanie ustalona zgodnie z zamówionym planem podróży.

Prywatny rejs łodzią po archipelagu Brijuni

Łódka Elen, Fažana.Dla małych grup najlepsza jest prywatna wycieczka na basen bez wchodzenia do parku narodowego. Jazda trwa około 1 godziny i 45 minut. Pływanie na wyspie Sveti Jerolim (bilet kosztuje od 4 €) i spożywanie napojów jest opcjonalne. Godziny odjazdów o 09:00, 12:00, 14:00 i 19:00 (delfiny).
Cena wynosi od 200 € dla grupy do 12 osób. Nie zawiera jedzenia ani napojów. Ostateczna cena zostanie ustalona zgodnie z zamówionym planem podróży. W przypadku dużych grup prosimy o kontakt.

Parking w Fažanie

Najprościej zaparkować obok starej fabryki "Badel", przy Ul. 1. Maja, w cenie 1 € za godzinę, płatna przy zjeździe. Najtańszy parking znajduje się przy wyjeździe z Fažany w kierunku Puli, za supermarketem Plodine. Cena wynosi 4 € za dzień.