Výlety lodí z Fažany: rybí piknik, delfíni, Benátky katamaránem

Tato stránka zobrazuje nejoblíbenější výlety lodí z Fažany. Kliknutím na tlačítko "Online rezervace" (umístěné pod popisem výletu) se spustí online aplikace, která zobrazí dostupné termíny a přesná místa odjezdu lodi nebo kyvadlového autobusu. Pokračováním v procesu je také možné rezervovat si exkurzi.
Možnosti parkování jsou popsány na konci stránky.

Fish picnic s návštěvou národního parku Brijuni

Národní park Brijuni.Odjezd z přístavu Bi Village, Valbandon v 09:00. Výlet provádí loď Srebreno, 18 m dlouhá a 4 m široká. Panoramatická jízda přístavem a souostrovím Brijuni. Příjezd do národního parku Brijuni na ostrově Veli Brijun. Prohlídka ostrova elektrickým vlakem a pěšky s odborným průvodcem v délce 3 hodin a 30 minut. Příjezd na ostrov Sveti Jerolim. Oběd v restauraci. Přestávka na koupání asi 2 hodiny. Návrat do přístavu kolem 16:00.
Cena pro dospělé je 65,00 € (489,74 kn) a zahrnuje vstupenku do národního parku Brijuni (jízda elektrickým vláčkem, odborný průvodce), vstupenku na ostrov Sveti Jerolim a oběd. Oběd je: grilovaná ryba nebo řízky, salát a chléb (vegetariánské menu nutno nahlásit). Konzumace nápojů v restauraci je zpoplatněna. Jazyky průvodce jsou: chorvatština, angličtina a němčina. Prosíme o rezervaci alespoň 48 hodin předem.

Rybí piknik: Sveti Jerolim a panorama Brijuni

Loď Srebreno, Pula.Odjezd ve 10:45 z přístavu poblíž Bi Village Kamp, Valbandon. Výlet provádí loď Srebreno. Aperitiv a jízda na ostrov Sveti Jerolim (Brijuni). Pauza (koupání) a oběd. Panoramatická jízda souostrovím Brijuni. Návrat v 16:00.
Cena: 45,00 € (339,05 kn) pro dospělého a obsahuje příplatek je za koupání na ostrově Sveti Jerolim, oběd s pitím, průvodce. Oběd na palubě: ryba nebo steaky z grilu, salát a pečivo a k tomu neomezená konzumace více, minerální vody a džusu. Možnost online rezervace:

Sveti Jerolim je malý ostrov o rozloze 0,125 kilometrů čtverečních s délkou pláže 1,554 km. Moře je velmi čisté a jasné.

Rybí piknik: Kanál Limski-Vrsar-Rovinj

Lim Fjord.Melisa odjíždí (v 9:00 z Puly, a) v 9:30 z přístavu Fažana (Brionska 10). Panoramatická plavba podél pobřeží na sever, přes Kanál Limski. První přestávka ve Vrsaru (2 h): oběd na lodi, staré město nebo příležitost k osvěžení. Druhá přestávka v Rovinji (2 h): prohlídky památek, nákupy atd. Návrat do přístavu kolem 17.00 hodin.
Cena je 50,00 € (376,73 kn) pro dospělého a zahrnuje: oběd a průvodce (detailní popis zde). Hledejte jízdní řád, dostupná místa a možnou online rezervaci varianty této cesty s nástupem do Fažany (minimálně 6 lidí):

U této cesty s organizovanou autobusovou dopravou do Puly je cena 55,00 € (414,40 kn). Chcete-li provést rezervaci, klikněte sem a vyberte výchozí bod autobusu. Výchozí pozicí nabídky je příjem autokempu Bi Village ve Fažaně, ale můžete si zvolit libovolnou výchozí stanici z města Peroj do Puly podle harmonogramu:

Rybí piknik: Medulin-Kamenjak-Porer-Ceja

Maják Porer.Doprava autem nebo autobusem je okolo 11:20 oblasti Fažana a Štinjan. Odjezd z Medulinu okolo 12:00. Mys Kamenjak: plavání v otevřeném moři (1 h). Loď pokračuje na jih k majáku Porer a poté se otáčí a plave zpět. Při příjezdu do zálivu Krmeda je oběd. Odjezd k ostrovu Ceja, odpočinek nebo plavání (1 h). Návrat do přístavu v 17:00. Návrat zpět okolo 17:30.
Cena: 47,00 € (354,12 kn) pro dospělého a obsahuje: dopravu autobusem, průvodce, aperitiv a oběd (detailní popis zde). Vyberte prosím výchozí bod autobusu. Výchozí pozice nabídky je Peroj, ale můžete zvolit libovolný výchozí bod:

V hlavní sezóně je také možnost ranní varianty od 9:00 do 15:00. Tímto způsobem trvá ranní varianta o 1 hodinu déle, což prodlužuje přestávky ke koupání. Autobusová doprava začíná podle nižšího jízdního řádu od 07:55 hodin a návrat do Fažany je plánován kolem 15:40.

Pozorování delfínů

Vždy začínáte (v podvečer) projížďkou po souostroví Brijuni. Dostanete se do pozice, kde jsou delfíni (většinou mezi ostrovem Vanga a Vrsar). Čas odjezdu všech lodí se mění tak, že západ slunce padá do poloviny cesty. Je možnost, že delfíni nebudou vidět? Ano, ale také tenhle typ exkurze může být velmi atraktivní, jak ukazuje video v horní části této stránky.
Existují dva typy výletů. První odlétá z Valbandonu a trvá asi 2,5 hodiny s večeří na palubě. Druhá varianta je bez jídla, vyplouvá se z přístavu Fažana a trvá do 2 hodin.

Výlet z Valbandonu

Pozorování delfínů.Odjezd z přístavu Bi Village, Valbandon v 18:00. Exkurze probíhá na lodi Srebreno. Cesta přes souostroví Brijuni. Sledování delfínů, večeře. Návrat okolo 20:30.
Cena pro dospělé je 40,00 € (301,38 kn). a obsahuje uvítací drink a večeři. Večeře bude připravena a servírována v průběhu cesty: Grilovaná ryba nebo steaky, salát a pečivo, neomezená konzumace vína, minerální vody a džusu. Nápoje (víno, voda a džus) po celou dobu exkurze jsou zdarma.

Výlet z Fažany

Odjezd z Fažany.Odjezd cca v 18:30 z přístavu Fažana, Brionska 10. Výlet provádí loď Kristina o délce 9 m. Projížďka souostrovím Brijuni. Pozorování delfínů. Návrat do přístavu je plánován kolem 20:00.
Cena pro dospělé je 25,00 € (188,36 kn) a zahrnuje nealkoholické nápoje jako: voda, cola a fanta. Krátké video v horní části této stránky ukazuje části exkurze (s touto lodí), kde měli hosté to štěstí, že našli delfíny. O tento výlet je velký zájem. Rezervujte 3 dny předem v hlavní sezóně.

Celodenní výlety lodí do Benátek

Katamarán Anđela.Katamarány odjíždějí z Puly a autobusová doprava je organizována z Fažany. Autobusová doprava na loď odjíždí z recepce kempu Bi Village ve Fažaně (Valbandon) nebo z autobusového nádraží. Katamarán San Pawl jezdí v úterý, pátek a neděli. Výlety katamaránem Anđela se pořádají každé úterý, čtvrtek a sobotu. Místní doprava autobusem a průvodce jsou zahrnuty v ceně.

Pro loď San Pawl trvá hlavní sezóna od 19.6. do 10.9.2023. Cena mimo sezónu je pro dospělého 93,00 € (700,71 kn), děti do 13,99 let zaplatí 47,00 € (354,12 kn). Pokud mají děti slevu na rodinný balíček, platí 4,00 € (30,14 kn), tedy cestují lodí zdarma. Děti do 5,99 let vždy cestují zdarma. Odjezdy autobusů v tomto případě začínají v 06:45. Plán naleznete zde:

Pro loď Anđela trvá mimosezóna od 1. června do 20. června a od 1. září do 21. září. a hlavní sezóna od 21.6. do 31.8.2023. Cena pro dospělé je 93,00 € (700,71 kn) mimo sezónu a 103,00 € (776,05 kn) v hlavní sezóně. Děti do 13,99 let platí 50 % a děti do 6,99 let mají vstup zdarma. Odjezdy autobusů v tomto případě začínají v 06:50.

Glassboat Igor (loď se skleněným dnem)

Glassboat Igor.Nejkratší individuální jízda souostrovím Brijuni z Fažany trvá 90 minut. Pokud si vybereme loď se skleněným dnem, uvidíme podmořský svět, takže se tento výlet stane atrakcí pro děti.
Cena je 30,00 € (226,04 kn) pro dospělé a nealkoholické nápoje jsou zahrnuty v ceně. Za koupáním je nutné zaplatit příplatek je za ostrov Sveti Jerolim (cena lístku od 4 €).

Panoramatická plavba souostrovím Brijuni

Loď Kristina, Fažana.Odjezd cca v 10:00 z přístavu Fažana, Brionska 10. Výlet provádí loď Kristina. Projížďka souostrovím Brijuni, kolem všech 14 ostrovů. Exkurze končí kolem 12:00. Na ostrově Sveti Jerolim je možné se vylodit, za další vstupné (4 €). Návrat z ostrova je zdarma. Čas návratu je nutné dohodnout s posádkou. Podívejte se na krátké video o výletu.
Cena pro dospělé je 25,00 € (188,36 kn) a zahrnuje nealkoholické nápoje jako: voda, cola a fanta.

Soukromá jízda lodí na skály racků (Galebove Stijene, Stoja)

Galebove Stijene, Pula.Odjezd z přístavu Fažana kolem 15:30. Projeďte souostrovím Brijuni a směrem na Stoja jižně od přístavu Pula. Příjezd do Galebove Stijene. Ukotvení lodi. Přestávka na koupání asi 1 hodinu. Je možné skákat z lodi a ze skal. Návrat kolem 18:30.
Cena je od 240 € pro skupinu až 12 osob a zahrnuje nápoje za řízení. Konečná cena bude stanovena v souladu s objednaným itinerářem.

Soukromé výlety lodí souostrovím Brijuni

Loď Elen, Fažana.Pro malé skupiny je nejlepší soukromý plavecký výlet bez vstupu do národního parku. Cesta trvá asi 1 hodinu a 45 minut. Koupání na ostrově Sveti Jerolim (cena lístku od 4 €) a konzumace nápojů jsou nepovinné. Časy odjezdů jsou v 9:00, 12:00, 14:00 a 19:00 (delfíni).
Cena je od 200 € pro skupinu až 12 osob. V ceně není jídlo ani pití. Konečná cena bude stanovena v souladu s objednaným itinerářem. Pro velké skupiny, nás prosím kontaktujte.

Parkování ve Fažaně

Nejjednodušší způsob je zaparkovat u staré továrny "Badel", v Ulica 1. Maja, za cenu 1 € za hodinu, s platbou u výjezdu. Nejlevnější parkoviště je u výjezdu z Fažany směrem na Pulu, za supermarketem Plodine. Cena je do 4 € za den.