Výlety lodí z Puly

Popis výletů

Rybí piknik: panorama Brijuni (loď Korkyra)

Loď Korkyra, PulaOdjezd ve 11:30 z přístavu (Riva 14) pod amfiteátrem. Výlet provádí loď o délce 17 až šířce 4,4 m. Panoramatické jízdy přes záliv Pula, vedle ostrovy Andrija a Katarina na souostroví Brijuni. Pauza (koupání) a oběd. Návrat v 17:00.

Cena je 220 HRK pro dospělého, a obsahuje oběd s pitím, průvodce. Oběd na palubě: grilované maso, ryba (makrela) nebo vegetariánský, zeleninový salát a chleba (a k tomu neomezená konzumace vína a nealkoholických nápojů v době cesty). Příplatek je za koupání na ostrově Sveti Jerolim (v souostroví Brijuni) ve výši 30 HRK v období od 1. června do 30. září. Jinak se přestávka uskuteční ve Fažaně. Pro jízdní řád klikněte prosím zde:

Online rezervace

Sveti Jerolim je malý ostrov o rozloze 0,125 kilometrů čtverečních s délkou pláže 1,554 km. Moře je velmi čisté, takže ostrov je blízkým cílem výletů lodí.

Rybí piknik: panorama Brijuni (loď Srebreno)

Loď Srebreno, PulaOdjezd ve 10:00 z přístavu Pula (Ulica Sv. Petra) pod amfiteátrem. Výlet provádí loď o délce 16 až šířce 4,8 m. Aperitiv a jízda lodí. Krátká přestávka ve Fažaně asi 15 minut. Jízda na ostrov Sveti Jerolim (Brijuni). Pauza (koupání) a oběd. Panoramatická jízda souostrovím Brijuni. Návrat v 17:00.

Cena je 250 HRK pro dospělého a obsahuje příplatek je za koupání na ostrově Sveti Jerolim, oběd s pitím, průvodce. Oběd na palubě: grilované maso, ryba (makrela) nebo vegetariánský, zeleninový salát a chleba (a k tomu neomezená konzumace vína a nealkoholických nápojů v době cesty). Pro jízdní řád klikněte prosím zde:

Online rezervace

Na stejnou loď lze nastoupit z Fažany v 10:45 v přístavu vedle Bi-Village. V této variantě cesta trvá přibližně 5 hodin.

Celodenní výlet do Rovinje, Lim Fjordu a Vrsaru

Lim FjordOdjezd v 9:00 z přístavu Pula (Riva 8). Loď Melisa. Panoramatická plavba přes souostroví Brijuni a přes Kanál Limski do Jeskyně Pirátů. Vrsar (2 h), oběd a návštěva starého města nebo příležitost plavání. Rovinj (2 h), návštěva starého města. Návrat v 18:00. Detailní popis je zde.

Cena: 270 HRK pro dospělého. Cena zahrnuje: oběd a průvodce. Oběd na palubě: grilované maso (kuřecí nebo krůtí filet), ryba (makrela) nebo vegetariánský, zeleninový salát a chleba a k tomu neomezená konzumace vína a nealkoholických nápojů v době oběda. Pro jízdní řád klikněte prosím zde:

Online rezervace

U této cesty s organizovanou dopravou je cena 300 HRK. Klikněte sem a vyberte výchozí bod autobusu. Výchozí pozice nabídky je Peroj, ale můžete si libovolně zvolit výchozí stanici (v oblasti od Peroj na severu po Liznjan na jihu):

Online rezervace

Rybí piknik Medulin-Kamenjak-Porer-Ceja

Loď Sandra, Medulin.Doprava autem nebo autobusem je okolo 11:20 oblasti Fažana a Stinjan a okolo 11:30 pro Punta Verudela, Zlatne Stijene a oblast jižně od Puly. Odjezd z Medulinu okolo 12:00. Mys Kamenjak, plavání (1 h). Maják Porer, panorama. Záliv Krmeda, oběd. Ostrov Ceja, odpočinek nebo plavání (1 h). Návrat do přístavu v 17:00. Návrat zpět okolo 17:30.

Cena: 230 HRK pro dospělého a obsahuje: dopravu autobusem, průvodce, aperitiv a oběd. Zde je podrobný popis. Jako výchozí poloha autobusové kyvadlové dopravy (v nabídce níže) je zvolena Punta Verudela, můžete si však libovolně zvolit výchozí bod:

Online rezervace

V sezóně je také možnost ranní varianty od 9:00 do 15:00. Tímto způsobem trvá ranní varianta o 1 hodinu déle, což prodlužuje přestávky ke koupání. Autobusová doprava začíná od 07.55 hodin podle níže uvedeného harmonogramu.

Online rezervace

Rybí piknik k majáku Porer a do Kamenjaku

Maják Porer. Odjezd z přístavu Bunarina v 10:340. Cesta okolo pobřeží Istrian k majáku Porer. Výlet pokračuje k mysu Kamenjak, který je okolo 2.5 km vzdálený od majáku. Oblast s jeskyněmi. Kotvení a plavání (1 h). Pokud počasí dovolí, je možnost plavat do jeskyně Golumbera. Cesta pokračuje k zálivu Buza. Oběd na lodi. Poté přestávka a znovu plavání (1 h). Návrat okolo 17:00.

Cena je 250 HRK pro dospělého a zahrnuje: uvítací drink, oběd (ryba nebo grilované maso, pečivo, salát) a nápoje (jako víno, džus a vodu v době cesty).

Maják Porer, postavený v roce 1833, s věží vysokou 35 m, se nachází na malém skalnatém ostrově stejného jména.

Mys Kamenjak je chráněné území od roku 1996 (IUCN kategorie: V). Moře je otevřené a velmi čisté.

Výlet za delfíny

Delfíny, PulaOdjezd okolo 17:00 z přístavu pod Arénou. Exkurze probíhá na lodi Korkyra (nebo Emilio s délkou 15,3 m a šířkou 4,2 m). Panoramatický výlet přes přístav, poblíž ostrůvků Andrija a Katarina do souostroví Brijuni. Místo k pozorování delfínu je západně od ostrova Vanga. Užívání si západu slunce a her s delfíny. Při příjezdu jako atrakce pro fotografování jsou tzv. svítící obři – jeřáby v loděnici, které jsou speciálně osvětleny, barvy se časem mění. Zpět okolo 20:00.

Cena pro dospělé: 220 HRK obsahuje uvítací drink, večeři, víno, vodu a džus během plavby. Večeře je: ryba nebo maso na grilu, salát a pečivo a neomezená konzumace vína, minerální vody a džusu. Pro jízdní řád klikněte prosím zde:

Online rezervace

Výlety s vyhledáváním delfínů jsou také organizovány s odlety z Fažane a Medulinu. Čas odjezdu všech lodí se mění tak, že západ slunce padá do poloviny cesty. Je možnost, že delfíni nebudou vidět? Ano, ale také tenhle typ exkurze může být velmi atraktivní.

Fish-picnic s hledání delfínů

Loď Ulika, PulaOdjezd kolem 15:00 z přístavu pod amfiteátrem (Ulica Riva 18). Výlet se provádí lodí Ulika, 18 m dlouhý a 4 m široký. Panoramatická jízda přístavem a souostrovím Brijuni. Příjezd na ostrov Sveti Jerolim. Přestávka na koupání v délce 2 hodin. Večeře na palubě. Hledání delfínů. Vraťte se kolem 21:00 do přístavu.

Cena pro dospělé je 220 HRK a zahrnuje nápoj na uvítanou, večeři a víno, vodu a džus po celou dobu jízdy. Večeře na palubě je: vegetariánská, grilovaná ryba nebo kotlety, salát a chléb a neomezená konzumace vína, minerální vody a džusu. Cena lístku na ostrov Sveti Jerolim je 30 HRK.

Online rezervace

Fish-picnic s návštěvou národního parku Brijuni

Národní park Brijuni.Odjezd kolem 08:15 z přístavu pod amfiteátrem (Ulica Sv. Petra). Výlet provádí loď Srebreno, 18 m dlouhá a 4 m široká. Panoramatická jízda přístavem a souostrovím Brijuni. Příjezd do národního parku Brijuni na ostrově Veli Brijun. Prohlídka ostrova elektrickým vlakem a pěšky s odborným průvodcem v délce 3 hodin a 30 minut. Příjezd na ostrov Sveti Jerolim. Oběd na palubě. Přestávka na koupání asi 2 hodiny. Návrat kolem 17:00 do přístavu Pula.

Cena pro dospělé je 400 HRK a zahrnuje: jízdenku do národního parku Brijuni (jízda elektrickým vlakem, odborný průvodce), jízdenku na ostrov Sveti Jerolim a oběd. Oběd je: grilovaná ryba nebo kotlety, salát a chléb a neomezená konzumace vína,, minerální vody a džusu.

Online rezervace

Půldenní výlet do Národního parku Brijuni

BrijuniLoď: Martinabela. Cesta: 10:45 odjezd z přístavu poblíž ACI marine (Riva 14). Panoramatická plavba přes zátoku, mezi ostrovy Andrija a Katarina, okolo pobřeží, přes Stinjan a ostrov Sv. Jerolim k ostrovu Veli Brijun. Příchod lodi je synchronizován s jízdním řádem elektrického vlaku. Po příjezdu následuje cesta s průvodcem (okolo 3:30 h). 16:30 příjezd.

Cena: 370 HRK pro dospělého. Cena zahrnuje: průvodce a vstupní poplatek.
Cena nezahrnuje jídlo ani pití. Exkurze se konají v úterý a pátek a každý den v hlavní sezóně. Pro možnou online rezervaci klikněte prosím zde:

Online rezervace

Je také možné (v hlavní sezóně) mít odpolední variantu s odjezdem ve 14:45 hodin a návratem ve 20:00 hodin. Můžete také navštívit národní park sami, ale musíte se dostat do Fažany (6 km odsud).

Celodenní výlet do Benátek lodí Prince of Venice

Katamaran Prince of VeniceTenhle katamarán vyplouvá každou sobotu od 3. června do 25. září 2021. Odjezd je v 7:30 a příjezd v 20:30. (Detailní popis zde.)

Cena: 600 HRK pro dospělé a děti platí dle ceníku rodinných balíčků. Cena zahrnuje autobusovou dopravu a průvodce, nikoli jídlo a pití.

Plitvice

PlitvicePrvní a nejlepší chorvatský národní park se nachází 280 km od Puly. Více informací o jezerech a prohlídku s průvodcem.
Odhadovaný itinerář:
Odjezd z hotelu podle následujícího rozpisu: Banjole (06:40), Medulin (07:00), Horizont a Punta Verudela (07:20), Luk-Oil (07:40), Bi-Village ve Fažaně (07:50).
13:00 prohlídka národního parku s průvodcem.
16:15 oběd v restauraci.
17:15 odjezd z jezer Plitvice.
22:00 předpokládaný příjezd do hotelu.

Cena v červenci a srpnu: 750 HRK pro dospělé, jinak 590 HRK. Autobus, průvodce, oběd a vstupní poplatek (do 250 HRK) je zahrnut v ceně. Tato cesta je zrušena od roku 2020 z důvodu COVID-19.

Pula

Amfiteátr, Pula .Pula je největší město na západním pobřeží Istrie a je velmi zajímavé, hlavně protože je velmi robustní s mnoha ostrovy a krásnými plážemi. Mezi mnoha historickými místy je nutno zmínit monumentální římský amfiteátr, který by mohl obsadit až 23 000 lidí, což by bylo 46% dnešní populace města. Je to jediné město v Istrii s letištěm.

PARKING KAROLINA! Pokud přijdete s vlastním autem v přístavu, doporučujeme parkování na ulici Riva, mezi amfiteátrem a mořem. Zde je cena HRK 15 / hod, s platbou při odjezdu.

Tohle jsou nejvíce populární destinace pro místní exkurze. Všechny ceny a časové rozvrhy jsou předpokládány k roku 2020. Sezóna cestování do Benátek začíná v červnu a končí v první polovině září. Před začátkem sezóny je možno cestovat přes Rovinj autobusem k trajektu a zpět. Další exkurze jsou od Velikonoc do října. Ostrovy Brijuni jsou otevřeny po celý rok.
Pro přesné ceny a časové rozvrhy nám prosím zašlete dotaz.