Výlety lodí z Puly: Brijuni, Rovinj, Kamenjak, Benátky

Tato stránka zobrazuje nejoblíbenější výlety lodí z Puly. Kliknutím na tlačítko "Dostupnost a rezervace" (umístěné pod popisem výletu) se spustí online aplikace, která zobrazí dostupné termíny a přesná místa odjezdu lodi nebo autobusu. Pokračováním v procesu je také možné rezervovat si exkurzi.

Rybí piknik na Brijuni

Odjezd v ranních hodinách. Po nalodění uvítací drink a panoramatická projížďka přístavem poblíž ostrůvku Andrija a Katarina na souostroví Brijuni. Plavba kolem všech ostrovů. Přílet na ostrov Sveti Jerolim. Přestávka na koupání (2 h) a oběd na lodi. Návrat odpoledne. Cena zahrnuje welcome drink, oběd a víno, vodu a džus během cesty. Oběd na palubě je: grilovaná ryba nebo řízky, salát a chléb a neomezená konzumace vína, minerální vody a džusu. Nechybí ani vegetariánské menu. Tyto výlety nezahrnují vstup do národního parku Brijuni, ale přestávka na koupání se v letní sezóně provádí na ostrově Sveti Jerolim. Mimo tento termín bude ve Fažaně uspořádána přestávka.
Sveti Jerolim je malý ostrov o rozloze 0,125 kilometrů čtverečních s délkou pláže 1,554 km. Moře je velmi čisté, takže ostrov je blízkým cílem výletů lodí.

Rybí piknik lodi Srebreno

Loď Srebreno, Pula.Odjezd ve 10:00 z přístavu Pula (Ulica Sv. Petra) pod amfiteátrem. Výlet provádí loď o délce 16 až šířce 4,8 m. Aperitiv a jízda lodí. Krátká přestávka ve Fažaně asi 15 minut. Jízda na ostrov Sveti Jerolim (Brijuni). Pauza (koupání) a oběd. Panoramatická jízda souostrovím Brijuni. Návrat v 17:00.
Cena je 45,00 € (339,05 kn) pro dospělého a obsahuje příplatek je za koupání na ostrově Sveti Jerolim, oběd s pitím, průvodce. Oběd na palubě: grilované maso, ryba (makrela) nebo vegetariánský (po domluvě), zeleninový salát a chleba (a k tomu neomezená konzumace vína a nealkoholických nápojů v době cesty).

U této cesty s organizovanou dopravou je cena (stejná) 45,00 € (339,05 kn). Klikněte sem a vyberte výchozí bod autobusu.

Na stejnou loď lze nastoupit z Fažany v 10:45 v přístavu vedle Bi Village. V této variantě cesta trvá přibližně 5 hodin.

Rybí piknik lodi Burin

Loď Burin, Pula.Odjezd ve 11:30 z přístavu (Riva 14) pod amfiteátrem. Výlet provádí loď o délce 17 až šířce 4,4 m. Panoramatické jízdy přes záliv Pula, na souostroví Brijuni. Pauza (koupání) a oběd. Návrat v 17:00.
Cena je 50,00 € (376,73 kn) pro dospělého, a obsahuje oběd s pitím, průvodce. Oběd na palubě: grilované maso, ryba (makrela) nebo vegetariánský, zeleninový salát a chleba (a k tomu neomezená konzumace vína a nealkoholických nápojů v době cesty). Příplatek je za koupání na ostrově Sveti Jerolim (v souostroví Brijuni) ve výši 5 € v období od 1. června do 30. září. Jinak se přestávka uskuteční ve Fažaně.

Celodenní výlet do Rovinje, Lim Fjordu a Vrsaru

Lim Fjord.Odjezd v 9:00 z přístavu Pula (Riva 8). Loď Melisa. Panoramatická plavba přes souostroví Brijuni a přes Kanál Limski do Jeskyně Pirátů. Vrsar (2 h), oběd a návštěva starého města nebo příležitost plavání. Rovinj (2 h), návštěva starého města. Návrat v 18:00. Detailní popis je zde.
Cena: 50,00 € (376,73 kn) pro dospělého. Cena zahrnuje: oběd a průvodce. Oběd na palubě: grilované maso (kuřecí nebo krůtí filet), ryba (makrela) nebo vegetariánský, zeleninový salát a chleba a k tomu neomezená konzumace vína a nealkoholických nápojů v době oběda.

U této cesty s organizovanou dopravou je cena 55,00 € (414,40 kn). Klikněte sem a vyberte výchozí bod autobusu. Výchozí pozice nabídky je Peroj, ale můžete si libovolně zvolit výchozí stanici (v oblasti od Peroj na severu po Ližnjan na jihu):

Rybí piknik Medulin-Kamenjak-Porer-Ceja

Loď Sandra, Medulin.Doprava autem nebo autobusem je okolo 11:20 oblasti Fažana a Štinjan a okolo 11:30 pro Punta Verudela, Zlatne Stijene a oblast jižně od Puly. Odjezd z Medulinu okolo 12:00. Mys Kamenjak, plavání (1 h). Maják Porer, panorama. Záliv Krmeda, oběd. Ostrov Ceja, odpočinek nebo plavání (1 h). Návrat do přístavu v 17:00. Návrat zpět okolo 17:30.
Cena: 47,00 € (354,12 kn) pro dospělého a obsahuje: dopravu autobusem, průvodce, aperitiv a oběd. Zde je podrobný popis. Jako výchozí poloha autobusové kyvadlové dopravy (v nabídce níže) je zvolena Punta Verudela, můžete si však libovolně zvolit výchozí bod:

V sezóně je také možnost ranní varianty od 9:00 do 15:00. Tímto způsobem trvá ranní varianta o 1 hodinu déle, což prodlužuje přestávky ke koupání. Autobusová doprava začíná od 07:55 hodin podle níže uvedeného harmonogramu.

Rybí piknik k majáku Porer a do Kamenjaku

Maják Porer.Odjezd z přístavu Bunarina v 10:30. Plavba podél pobřeží Istrie k majáku Porer. Výlet pokračuje k mysu Kamenjak, který je okolo 2.5 km vzdálený od majáku. Oblast s jeskyněmi. Kotvení a plavání (1 h). Pokud počasí dovolí, je možnost plavat do jeskyně Golumbera. Cesta pokračuje k zálivu Buza. Oběd na lodi. Poté přestávka a znovu plavání (1 h). Návrat okolo 17:00.
Cena je 45,00 € (339,05 kn) pro dospělého a zahrnuje: uvítací drink, oběd (ryba nebo grilované maso, pečivo, salát) a nápoje (jako víno, džus a vodu v době cesty).

Maják Porer, postavený v roce 1833, s věží vysokou 35 m, se nachází na malém skalnatém ostrově stejného jména.

Mys Kamenjak je chráněné území od roku 1996 (IUCN kategorie: V). Moře je otevřené a velmi čisté.

Výlety za pozorováním delfínů

Pozorování delfínů Odpoledne odjezd z přístavu pod amfiteátrem. Panoramatická projížďka přístavem, kolem ostrovů Andrija a Katarina na souostroví Brijuni. Pozice pozorování delfínů se nachází západně od ostrova Vanga. Večeře, pozorování a fotografování delfínů za soumraku. Na zpáteční cestě jako atrakce na focení svítící obři (jeřábi v loděnici), kteří jsou speciálním způsobem osvětleni, aby se barvy časem měnily. Návrat ve večerních hodinách.
Večeře se připravuje na palubě a podává během jízdy a skládá se z: vegetariánského menu, grilované ryby nebo kotlety, salátu a chleba a neomezená konzumace vína, minerální vody a džusu.

Výlety s vyhledáváním delfínů jsou také organizovány s odlety z Fažane a Medulinu. Čas odjezdu všech lodí se mění tak, že západ slunce padá do poloviny cesty. Je možnost, že delfíni nebudou vidět? Ano, ale také tenhle typ exkurze může být velmi atraktivní. Nabízíme následující možnosti (z Puly):

Pozorování delfínů s lodí Srebreno

Odjezd z pulského přístavu kolem 17. hodiny. Adresa přístavu: Ulica Svetog Petra, 52100 Pula. Přejezd na souostroví Brijuni s mezipřistáním ve Valbandonu v kempu Bi Village. Hledání delfínů, večeře a návrat kolem 21:30.
Cena pro dospělé: 40,00 € (301,38 kn) obsahuje uvítací drink, večeři (vegetariánské menu po domluvě), víno, vodu a džus během plavby.

U této cesty s organizovanou dopravou je cena (stejná) 40,00 € (301,38 kn). Klikněte sem a vyberte výchozí bod autobusu.

Pozorování delfínů s lodí Burin

Odjezd z pulského přístavu kolem 17. hodiny. Adresa přístavu: Riva 14, 52100 Pula. Přímá jízda na souostroví Brijuni. Hledání delfínů, večeře a návrat kolem 21:00.
Cena pro dospělé: 50,00 € (376,73 kn) obsahuje uvítací drink, večeři, víno, vodu a džus během plavby.

Fish picnic s hledání delfínů

Loď Ulika, Pula.Odjezd kolem 14:30 z přístavu pod amfiteátrem (Ulica Riva 18). Výlet se provádí lodí Ulika, 18 m dlouhý a 4 m široký. Panoramatická jízda přístavem a souostrovím Brijuni. Příjezd na ostrov Sveti Jerolim. Přestávka na koupání v délce 2 hodin. Večeře na palubě. Hledání delfínů. Vraťte se kolem 21:00 do přístavu.
Cena pro dospělé je 40,00 € (301,38 kn) a zahrnuje nápoj na uvítanou, večeři a víno, vodu a džus po celou dobu jízdy. Večeře na palubě je: vegetariánská, grilovaná ryba nebo kotlety, salát a chléb a neomezená konzumace vína, minerální vody a džusu. Cena ne zahrnuje jízdenku na ostrov Sveti Jerolim (4 €).

Fish picnic s návštěvou národního parku Brijuni

Národní park Brijuni.Odjezd kolem 08:15 z přístavu pod amfiteátrem(Ulica Sv. Petra). Výlet provádí loď Srebreno, 18 m dlouhá a 4 m široká. Panoramatická jízda přístavem a souostrovím Brijuni. Příjezd do národního parku Brijuni na ostrově Veli Brijun. Prohlídka ostrova elektrickým vlakem a pěšky s odborným průvodcem v délce 3 hodin a 30 minut. Příjezd na ostrov Sveti Jerolim. Oběd v restauraci. Přestávka na koupání asi 2 hodiny. Návrat kolem 17:00 do přístavu Pula.
Cena pro dospělé je 65,00 € (489,74 kn) a zahrnuje vstupenku do národního parku Brijuni (jízda elektrickým vláčkem, odborný průvodce), vstupenku na ostrov Sveti Jerolim a oběd. Oběd je: grilovaná ryba nebo řízky, salát a chléb (vegetariánské menu nutno nahlásit). Konzumace nápojů v restauraci je zpoplatněna. Jazyky průvodce jsou: chorvatština, angličtina a němčina. Prosíme o rezervaci alespoň 48 hodin předem.

Půldenní výlet do Národního parku Brijuni

Brijuni.Loď: Martinabela. Cesta: 10:45 odjezd z přístavu poblíž ACI marine (Riva 14). Panoramatická plavba přes zátoku, mezi ostrovy Andrija a Katarina, okolo pobřeží, přes Štinjan a ostrov Sv. Jerolim k ostrovu Veli Brijun. Příchod lodi je synchronizován s jízdním řádem elektrického vlaku. Po příjezdu následuje cesta s průvodcem (okolo 3:30 h). 16:30 příjezd.
Cena: 56,00 € (421,93 kn) pro dospělého. Cena zahrnuje: průvodce a vstupní poplatek.
Cena nezahrnuje jídlo ani pití. Exkurze se konají v úterý a pátek a každý den v hlavní sezóně.

Celodenní výlet do Benátek

K cestě je nutný cestovní pas nebo občanský průkaz. Cena zahrnuje průvodce, nikoli jídlo a pití. Autobusová doprava na loď a zpět je zpoplatněna cenou 8,00 € (60,28 kn) pro dospělé a 4,00 € (30,14 kn) pro děti do 13,99 let. Přesnou cenu zjistíte prostřednictvím online aplikace.

Celodenní výlet lodí Anđela

Katamarán Anđela.Tyto výlety odjíždějí v 7:30 (check-in 7:00) ráno z Puly. Je také organizována místní autobusová doprava na loď. Výlety katamaránem Anđela se pořádají každé úterý, čtvrtek a sobotu. Pro loď Anđela trvá mimosezóna od 1. června do 20. června a od 1. září do 21. září. Hlavní sezóna trvá od 21.6. do 31.8.2023.
Cena je od 85,00 € (640,43 kn) pro dospělé, děti do 13,99 let 50 %, a děti do 6,99 let zdarma.

Cena: od 85,00 € (640,43 kn) pro dospělé. Odjezd z přístavu Pula. Vstupné: 7:00 hod.

Cena: od 93,00 € (700,71 kn) pro dospělé. Odjezdy autobusů začínají kolem 6:00.

Celodenní výlet lodí San Pawl

Katamarán San PawlTyto výlety odjíždějí v 7:30 (check-in 7:00) ráno z Puly. Je také organizována místní autobusová doprava na loď. Katamarán San Pawl jezdí v úterý, pátek a neděli.
Mimosezóna trvá od 6. do 18.6 a od 1. do 19. června. Mimo sezónu je cena výletu lodí 85,00 € (640,43 kn) pro dospělé, děti od 6 do 13,99 let zaplatí 43,00 € (323,98 kn). Pokud mají děti slevu na rodinný balíček, platí 0 €, tedy cestují lodí zdarma.
Hlavní sezóna trvá od 21. června do 10. září 2023. Cena výletu lodí je 95,00 € (715,78 kn) pro dospělé, děti od 6 do 13,99 let zaplatí 48,00 € (361,66 kn). Děti do 5,99 let cestují lodí a autobusem vždy zdarma. Celková cena se získá připočtením ceny výletu lodí a autobusové dopravy (v případě potřeby).

Na výlety (mimosezóna) s odjezdem z přístavu. Děti v rodinném balíčku cestují zdarma. Check-in do 7:00 hodin.

Pro výlety s organizovanou autobusovou dopravou (mimosezóna). Děti v rodinném balíčku zaplatí 4,00 € (30,14 kn).

Pula

Amfiteátr, Pula.Pula je největší město na západním pobřeží Istrie a je velmi zajímavé, protože pobřeží je velmi členité, s mnoha ostrovy a poloostrovy. Národní park Brijuni a přírodní park Kamenjak jsme již zmínili. Pláže jsou krásné a rozmanité. Punta Verudela nabízí skalnaté a oblázkové pláže s křišťálově čistou vodou a také skákací skály s výhledem na otevřené moře. Cestou do Fažany jsou pláže oblázkové, chráněné před otevřeným mořem souostrovím Brijuni. Pláž v Medulinu je písečná. Mezi mnoha historickými místy je nutno zmínit monumentální římský amfiteátr, který by mohl obsadit až 23 000 lidí, což by bylo 46% dnešní populace města. Je to jediné město v Istrii s letištěm.

PARKING KAROLINA! Pokud přijdete s vlastním autem v přístavu, doporučujeme parkování (Trg Nimfeja bb, 52100, Pula), mezi amfiteátrem a mořem. Zde je cena do 4 € / hod, s platbou při odjezdu.

Všechny ceny a časové rozvrhy jsou předpokládány k roku 2023. Sezóna cestování do Benátek začíná v červnu a končí v první polovině září. Před začátkem sezóny je možno cestovat přes Rovinj autobusem k trajektu a zpět. Další exkurze jsou od Velikonoc do října. Ostrovy Brijuni jsou otevřeny po celý rok. Pro přesné ceny a časové rozvrhy nám prosím zašlete dotaz.