Výlety lodí z Novigradu

Popis výletů

1) Benátky trajektem

Katamaran Prince of Venice.Nejprve zkontrolujte své cestovní podmínky pro chorobu covid-19.
Jelikož není přímé spojení z Novigradu do Benátek, začínáme s autobusovou dopravou zdarma do Poreče (nebo Pirana, Slovenia). Vzdálenost cesty je 15 km (35 km), takže cesta autobusem zabere asi 20 (40) minut. Nabíráme na těchto místech: hotel Maestral, popřípadě po domluvě z Maredy a Dajla. Cena zahrnuje: dopravu autobusem a průvodce. Je vyžadován pas / EU ID!

Cena (via Poreč): 630 HRK pro dospělé, děti od 6 do 14 let doprovázeny dvěma rodiči spadají do rodinného balíčku, děti pod 6 roky zdarma.
Tento katamarán vyplouvá každou středu. Další dostupné termíny najdete v online rezervační aplikaci (klikněte prosím zde):

Online rezervace

Cena pro dospělé (via Piran): 600 HRK, děti do 14 let 50% a děti do 7 let zdarma. Výlet s tímto katamaránem se koná každou sobotu. Pro případnou online rezervaci klikněte prosím zde:

Online rezervace

2) Rybí pikniky z Novigradu do Rovinje

Rovinj.Odjezd v 08:45. Lodě Perla nebo Lozna. Uvítací drink. Plavba okolo pobřeží Istrie. Od Lanterny na severu, přes Porec, do Funtany na jihu, mezi malými ostrovy a konečně přes Limský záliv do Pirátských jeskyní (Pirates Cave). Krátká přestávka poblíž jeskyně, bez vylodění, je následována plavbou do Rovinje, prohlídkou památek v historickém centru a obědem (2 hodiny). Další zastávka, Vrsar, (1 hodina) nabízí možnost k plavání či šnorchlování. Můžete také navštívit staré město s klášterem na kopci. Návrat v 18:00.

Cena pro dospělé: 260 HRK a zahrnuje: průvodce, oběd s nápoji a uvítací nápoj.

3) Rybí piknik u lodi Matek

Loď Matek, Novigrad.Odjezd v 09:15. Plavba okolo pobřeží přímo do Rovinje. 2 hodiny přestávka na prohlídku památek historického centra a oběd. Následuje plavba do Limského zálivu a do Pirátských jeskyní. 1 hodina vyhrazena na plavání u jeskyní. Návrat v 17:30. Více informací o plavbě lodí Matek.

Cena pro dospělé: 260 HRK a zahrnuje: průvodce, oběd s nápoji a uvítací nápoj.

Online rezervace

Pro variantu s autobusovou dopravou (cena 300 HRK), klikněte prosím zde.

Online rezervace

4) Fotografování delfíního

Fotografování delfíního.Odjezd z přístavu Novigrad okolo 18:30. Loď Lozna. Plave se pouze 50 minut, protože pozice, ze které jde nejlépe pozorovat delfíny se nachází poblíž města Vrsar, u průplavu do Limského zálivu. Fotografování. Návrat do přístavu je okolo 20:30. Nezapomeňte si vzít fotoaparát. Výlet je pro děti velmi dobrý.

Cena pro dospělé: 150 HRK a zahrnuje uvítací nápoj.

Online rezervace

Čas odjezdu se liší v závislosti na datu. Je možnost, že delfíni nebudou vidět? Ano, ale také tenhle typ exkurze může být velmi atraktivní.

5) Výlet lodí do národního parku Brijuni (zrušeno, kvůli COVID-19)

Loď  Astral (Majitel - Atlas).Každou středu a pátek od 10. června do 23. září se vydává výlet s krásnou lodí do souostroví Brijuni.
Odhadovaný program:
Zdarma příjezd autobusem: Karigador 09:50, Mareda 09:55, autobusové nádraží Novigrad a hotel Maestral v 10:00.
10:30 loď (Astral) vyplouvá z Poreče.
12:00 odjezd z Rovinje. Oběd.
Exkurze v Brijuni (okolo 4 hodin).
17:30 odjezd z Brijuni.
18:30 návrat do Rovinje.
19:30 návrat do Poreču.
20:30 návrat na hotel.
Cena pro dospělé: 495 HRK a zahrnuje: nabrání autobusem z hotelu, průvodce, oběd s nápoji a uvítací nápoj, loď a vstup do Národního parku (220 HRK = 30 euro).

Online rezervace

Vliv počasí na výlety lodí

Nejvíce náchylné na počasí jsou výlety typu rybího pikniku. V případě silného jižního větru (Jugo) a hlavně jihozápadního (Garbin) nejsou tyto výlety doporučeny. Novigradský přístav není příliš zakrytý, takže velké vlny mohou být vidět už při výjezdu. Zajímavostí je, že jakýkoliv severovýchodní vítr, i silný, nečinní žádný problém a moře je klidné s dobrými podmínkami pro plavbu (i přes název severovýchodního větru: Bura). Pokud není předpověď počasí ideální, můžete vyzkoušet výlet autobusem.

Výlet z Novigradu do Plitvických jezer

Velmi dlouhý, ale nádherný zájezd. Více o zájezdu do Plitvických jezer.

Cena pro dospělé: do 750 HRK.
Autobus, průvodce, oběd a vstup (250 HRK) jsou zahrnuty v ceně.