1) Novigrad Benátky trajektem

 

Jelikož není přímé spojení z Novigradu do Benátek, začínáme s autobusovou dopravou zdarma do Poreče nebo Umagu. Vzdálenost cesty je 15 km, takže cesta autobusem zabere asi 20 minut. Nabíráme na těchto místech: hotel Maestral, popř po domluvě z Maredy a Dajla. Cesta z Umagu má výhodu v tom, že je blíž k Benátkám než Porec a lodě tam vyplouvají častěji, i když plavba trvá trochu déle.

Ceny pro dospělé: 550 HRK.

Pro variantu s organizovanou autobusovou dopravou do Poreče, klikněte prosím zde:


Je také možnost si zarezervovat tento zájezd jednosměrně. Více informací o Benátkách a exkurzích.

 

2) Rybí pikniky z Novigradu do Rovinje

 

RovinjOdjezd v 08:45. Lodě PERLA nebo LOZNA. Uvítací drink. Plavba okolo pobřeží Istrie. Od Lanterny na severu, přes Porec, do Funtany na jihu, mezi malými ostrovy a konečně přes Limský záliv do Pirátských jeskyní (Pirates Cave). Krátká přestávka poblíž jeskyně, bez vylodění, je následována plavbou do Rovinje, prohlídkou památek v historickém centru a obědem (2 hodiny). Další zastávka, Vrsar, (1 hodina) nabízí možnost k plavání či šnorchlování.
Můžete také navštívit staré město s klášterem na kopci.
Návrat v 18:00.

Cena pro dospělé: 260 HRK.
Cena zahrnuje: průvodce, oběd s nápoji a uvítací nápoj.

Nebo:
Odjezd v 09:15. Loď MATEK. Plavba okolo pobřeží přímo do Rovinje. 2 hodiny přestávka na prohlídku památek historického centra a oběd. Následuje plavba do Limského zálivu a do Pirátských jeskyní. 1 hodina vyhrazena na plavání u jeskyní. Návrat v 17:30. Více informací o plavbě lodí Matek.

Cena pro dospělé: 240 HRK.
Cena zahrnuje: průvodce a oběd s nápoji.

Loď MATEK - online rezervace:
Pro variantu s autobusovou dopravou (cena 270 HRK):

 

Fotografování delfíního

 

Odjezd z přístavu Vrsar okolo 18:30. Loď Lozna. Plave se pouze 50 minut, protože pozice, ze které jde nejlépe pozorovat delfíny se nachází poblíž města Vrsar, u průplavu do Limského zálivu. Fotografování. Návrat do přístavu je okolo 20:30.
Je zde možnost, že delfíni nepůjdou vidět? Ano.

Cena pro dospělé: 150 HRK.
Cena zahrnuje: uvítací nápoj.

Pro online rezervace:

 

Vliv počasí na výlety lodí

Nejvíce náchylné na počasí jsou výlety typu Rybího pikniku. V případě silného jižního větru (Jugo) a hlavně jihozápadního (Garbin) nejsou tyto výlety doporučeny. Novigradský přístav není příliš zakrytý, takže velké vlny mohou být vidět už při výjezdu. Zajímavostí je, že jakýkoliv severovýchodní vítr, i silný, nečinní žádný problém a moře je klidné s dobrými podmínkami pro plavbu (i přes název severovýchodního větru: Bura).

 

Výlet z Novigradu do Plitvických jezer

 

Velmi dlouhý, ale nádherný zájezd. Více o zájezdu do Plitvických jezer.

Cena pro dospělé: do 750 HRK.
Autobus, průvodce a vstup (250 HRK) jsou zahrnuty v ceně.

 

Jako v Poreci, sezóna na cestování začíná v dubnu a končí v první polovině října. Ceny a programy mohou být zaslány elektronicky na požadavek.

 

Most nářků v Benátkách.Gondoly.Dóžecí palác.Maska.

Gondoly.Mapa města.Rivarela - pláž v Novigradu.Kostel svatého Pelagia.

Pro více informací o výletech, zavolejte pana Nenada přímo na čísle 0038598232083 nebo pošlete dotaz. To jsou všeobecné obchodní podmínky.