Wenecja statkiem z Istrii

 


Sprzedajemy wycieczki z organizatorów podróży: Atlas dd, Kompas doo, Venezialines doo. Ceny i warunki ustalane są przez nich.

Paszport / UE ID wymagane!

Wenecja można dotrzeć statkiem prędkości, od wybrzeża Istrii. Wycieczki statkiem są preferowane, ponieważ jest łatwiejszy, szybszy i często taniej jest przyjechać w Wenecji przez morze. Najmniejsza odległość do Istrii jest około 90 km i łodzią trwa około 2 i pół godziny w jedną stronę. Łódź posiada pełne wyposażenie, air- codition, bar. Pobyt w Wenecji trwa od 5 do 6 godzin. Powrót w godzinach wieczornych. Doskonałym przewodnikiem (w języku angielski/niemiecki jest to konieczne/ polski opcjonalnie) na łodzi i 1 godzinę w mieście, podczas spaceru do St. Marco Piazza, jest zapewniona. Dla grupy 20 lub więcej osób, Agencja zapewni polskiego przewodnika turystycznego.
Opcjonalnie można zamówić przejażdżki gondolą, obiad i taksówką łódź. Przegląd podstawowych informacji o mieście, terminów spotkań, atrakcje turystyczne itp. będą miały już pasażerów podczas jazdy do Wenecji.

Jest również możliwe, aby przejść tylko w jednym kierunku. Prom z Chorwacji do Wenecji (z Istrii do Wenecji) kosztuje najmniej 60 euro dla dorosłych w jednym kierunku. W porcie w Wenecji i San Basilio, jest na chorwackim portem bocznym Umag, Poreč, Rovinj i Pula. Możemy również pomóc w znalezieniu taksówką do Chorwacji, jeśli łódź nie jest zadowalająca.

Ceny oraz harmonogram zostaną wysłane na życzenie. Więcej informacji na temat wycieczek, odlotów, pick-up- przewóz autobusami i odebrać punkty, można uzyskać klikając na mieście chcesz zacząć od w naszym pasku nawigacji powyżej.

Historyczne centrum rozciąga się na 118 wyspach i znajduje się w lagunie, która jest między ujściami rzeki Po i Piave na południu do północy. Wniesiona przez materiał rzek jest piasek, a zatem wiele budynków są zbudowane, wstawiony na podstawie dębów, które były w piasku i błocie. Jest to unikalna metoda budowy. Wyspy są oddzielone kanałami, są połączone ze sobą za pomocą mostków. Tak więc, zabytkowego miasta Wenecja to miasto w wodę. Wenecja znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO od 1987 roku. Masz bardzo często miał inspirujący wpływ na artystów, a Wenecja jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast przez turystów.

Nazwa pochodzi od starożytnego ludu Wenedów, które zamieszkiwały ten region, jak z dnia 10 wieku pne. Miasto było w przeszłościstolicą Republiki Weneckiej. Wenecja jest znany jako Królowa Adriatyk, Miasto z wody, miastem mostów, pływające miasto i Miasto Kanały. Pisarzy i dziennikarzy określił je jako bez wątpienia najpiękniejsze miasto zbudowane przez człowieka lub jeden z najbardziej romantycznych miast Europy.
Wenecja była zaawansowana cywilizacja, co pokazuje najlepszy historyczny fakt, że już w roku 960 **, doża Wenecji Pietro IV Candiana na Zgromadzenie Narodowe zatwierdziło ustawę zakazującą handlu niewolnikami.

Styl architektoniczny jest bogata i zróżnicowana, z wielu atrakcji, takich jak Bazylika Świętego Marka, Grand Canal, and the Piazza San Marco, mostu Rialto. Ponadto, istnieje sławny muzea i galerie, like Cà Pesaro Museum of Modern Art and the Museum of Oriental Art, Peggy Guggenheim Museum-Venice i wiele innych.

Dziś Wenecja jest również ważnym centrum mody i zakupów we Włoszech, istnieją Louis Vuitton i Ermenegildo Zegna flagowe sklepy, a także wiele innych. I wzdłuż mniej luksusowych ulic handlowych, znajdą Państwo również wiele eleganckich okazje tekstylnych. Dla turystów,najbardziej ulubiona to produkty ze szkła Murano i masek karnawałowych.

Miasto jest obsługiwane przez międzynarodowego lotniska Marco Polo International Airport i Treviso Airport z lotniska w Treviso, 30 km od Wenecji i jest obsługiwana przez pociągi regionalne i krajowe.

 

** Źródło: Wikipedia.


Karnawał wenecki. Mimo, że dopiero odbywa się on w lutym to już teraz mogą Państwo zobaczyć zdjęcia opisujące
atmosferę pływającego miasta.

VeniceVeniceVeniceVeniceVenice


Aby uzyskać więcej informacji na temat wycieczek łodzią od Istrii do Wenecji lub podróży statkiem zadzwonić
bezpośredni Pan Nenad na 0038598232083 lub wysłać zapytanie.(angielski, niemiecki, włoski)